03 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
سه شنبه, 23 آبان 1402 ساعت 20:54

حضور پر رنگ بورس تهران در سی و هشتمین نشست «فدراسیون بورس های اروپا – آسیایی»

نوشته شده توسط 

سی و هشتمین نشست مجمع عمومی فیاس روز سه شنبه مورخ 23 آبان 1402 (14 نوامبر 2023) در آلماتی، پایتخت قزاقستان برگزار شد و بورس تهران پیشنهاد ایجاد سامانه برای ارتباط سریع و به هنگام اعضا را مطرح کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران؛ دکتر محمود گودرزی، مدیر عامل بورس تهران و عضو هیت مدیره فیاس به همراه هیاتی از مدیران و اعضای هیات مدیره بورس تهران در نشست هیات مدیره و مجمع عمومی فدراسیون بورس های اروپا ـ آسیایی حضوری پر رنگ داشت و پیشنهاداتی را مطرح کرد.

در مجمع عمومی فیاس، رئیس هیات مدیره فیاس و نماینده بورس قزاقستان به عنوان میزبان به اعضا خوشامد گفت و پس از آن دبیر کل فیاس، صورت های مالی حسابرسی شده مربوط به سال 2022 و اهداف محقق شده در این سال را به اطلاع حاضران رساند.

در این رویداد اعضای فدراسیون عملکرد یکساله دبیرخانه و کمیته‌ها را ارزیابی کرده و برنامه پیش بینی شده سال بعد و بودجه‌بندی آن بررسی و تصویب شد. همچنین، بودجه و اهداف فدراسیون در سال 2024 مطرح شد و مورد تصویب اعضا قرار گرفت. در این نشست، اعضا در خصوص عضویت اعضای جدید به توافق رسیدند.

گفتنی است پس از اجلاس عمومی، نمایندگان بورس ها و نهادهای مالی در خصوص رویدادهای جاری و رویکردهای آتی بازارهای خود به بحث و گفتگو پرداختند.

در ادامه مدیرعامل بورس تهران پیشنهاد ایجاد سامانه ای بر روی یکی از شبکه های مجازی یا در محیطی مشخص را عنوان کرد تا به این ترتیب، ارتباط اعضای هیات مدیره و دیگر اعضای فدراسیون، خارج از جلسات معمول، به طور سریع و به هنگام میسر شود.

گودرزی درخصوص فعالیت های بورس تهران، اهداف و برنامه های جدید به انجام رسیده، به ویژه بازار سرمایه گذاری حرفه ای سخنرانی کرد.

شایان ذکر است مقرر شد نشست بهاره سال 2024 به میزبانی بورس ازبکستان در شهر تاشکند برگزار شود. همچنین، دبیرخانه فیاس امکان برگزاری دو رویداد «آموزش در محل» را برای سال 2024 در دو شهر مختلف بررسی کرده و به اطلاع خواهد رساند.

در پایان اجلاس، مدیر عامل بورس تهران با کانال یوتیوب فیاس مصاحبه کرد.