30 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

کلنگ‌ مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهیدان محمد و یعقوب جهانگیری در سیرجان به زمین زده شد

کلنگ احداث مجتمع آموزشی فرهنگی ورزشی شهیدان محمد و یعقوب جهانگیری، کیمیای دانش 32، 33، 34، 35، با حضور حجت الاسلام عباس مسلمی زاده و مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری  و هیات همراه به زمین زده شد.


 
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، آیین کلنگ‌زنی مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهیدان محمد و یعقوب جهانگیری، کیمیای دانش 32، 33، 34، 35، روز یکشنبه 24 تیر 1403 با حضور مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر مدیران گروه مالی گردشگری، امام جمعه سیرجان و جمعی از مدیران استانی و شهرستان سیرجان نیز حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، این مجتمع بزرگ در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی گروه مالی گردشگری و با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان به وسیله بنیاد یاس فاطمه‌النبی (س) احداث می‌شود.

این مجتمع چندمنظوره از نظر طراحی منحصربه‌فرد است و تمامی استانداردهای وزارت آموزش و پرورش در آن به کار گرفته شده است.

همچنین ساخت سالن آمفی‌تئاتر با قابلیت سالن سینما، کتابخانه، سالن ورزشی و نمازخانه از مهم‌ترین اقداماتی است که در این مجتمع انجام خواهد شد. یک ساختمان اداری نیز به صورت مجزا در این مجتمع آموزشی احداث می‌شود.

این مجتمع عظیم برای سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم طراحی شده و عملا در این مجتمع سه باب مدرسه ساخته خواهد شد.

این مجتمع به مساحت 5هزار مترمربع در زمینی به مساحت 8هزار مترمربع احداث خواهد شد و تلاش‌ها بر آن است که این پروژه در مدت زمان 8 ماه به بهره‌برداری برسد.

واردات 200 میلیون دلاری ورق سرد و پوشش دار بدون توجه به ظرفیت های داخلی / جزئیات کامل واردات زنجیره آهن و فولاد+ جدول

 انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آمار واردات  3 ماهه زنجیره آهن و فولاد کشور را منتشر کرد.

به گزارش بورس و بانک ؛ بر اساس آمار منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در سه ماهه سال جاری حدود 300 میلیون دلار محصولات فولادی وارد کشور شده است.طبق این گزارش، واردات بیش از 296 میلیون دلار ورق فولادی به ثبت رسیده است.

همچنین افزایش 12.8 درصدی حجم واردات محصولات طویل، افزایش 6.4 درصدی ارزش واردات میلگرد و افزایش 136.2 درصدی واردات بیلت و بلوم به ثبت رسیده است.

گفتنی است روند واردات ورق سرد بدون توجه به ظرفیت های داخلی، همچنان صعودی است.

نکات مهم این گزارش  

در سه ماهه سال جاری حدود 300 میلیون دلار محصولات فولادی وارد کشور شده است.

 بیش از 296 میلیون دلار واردات ورق فولادی به ثبت رسیده است.

روند واردات ورق سرد همچنان صعودی است

افزایش 12.8 درصدی حجم واردات محصولات طویل

افزایش 6.4 درصدی ارزش واردات میلگرد

افزایش 136.2 درصدی واردات بیلت و بلوم

روند واردات ورق سرد همچنان صعودی است!


بزرگداشت خوارزمی و روز فناوری اطلاعات در فولاد خراسان

مدیر و همکاران واحد «روابط عمومی» با حضور در محل کار همکاران مدیریت «فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی» و شرکت‌های «ایریسا» و «آی. سی. تی.» و روز « فناوری اطلاعات» را از سوی همکاران شرکت به ایشان تبریک گفتند.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان ؛ در این بازدید، که معاون «برنامه‌ریزی و فناوری» و مدیر «فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی» نیز حضور داشتند، با اهدای شاخه های گل و عرض خداقوت، از تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران این حوزه قدردانی شد.

 ۲۲ تیرماه در تقویم رسمی کشور، روز «بزرگداشت خوارزمی، روز فناوری اطلاعات» نامیده شده است.

 

سودآوری متفاوت با علم و برنامه‌ریزی/ تولید کاتالیست پتروشیمی‌ها در “ومعادن”

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: تنوع در محصولات کاتالیست را افزایش دادیم. همچنین، تولید افزایش یافت؛ ضمن اینکه تا پایان سال محصولات کاتالیست را برای پتروشیمی نیز تولید خواهیم کرد.

به گزارش بورس و باانک و به نقل از روابط عمومی ومعادن ؛ اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در گفتگو با بورس نیوز ، اظهار کرد: ما برای کاتالیست یک تغییر مدل را تعریف کردیم به طوری که هم میزان تولید را با سرمایه گذاری در دستگاه جدید ایجاد کردیم و نیز کیفیت محصول را بالا بردیم. ضمن اینکه تنوع در محصولات کاتالیست را افزایش دادیم. همچنین، تولید افزایش یافت؛ ضمن اینکه تا پایان سال محصولات کاتالیست را برای پتروشیمی نیز تولید خواهیم کرد.

وی افزود: وقتی شرکت پویایی داشته باشد و با علم، برنامه ریزی و اجرای برنامه ها بتواند خود را از نظر اقتصادی تطبیق دهد، سودآوری آن نیز متفاوت خواهد شد. به عنوان مثال، شرایط کارخانجات شهید قندی تغییر کرده است. در گذشته این کارخانه فقط کابل مسی تولید می کرد اما در حال حاضر کابل نوری را تولید می کند. در این کارخانه هر دو مدل را تولید می کنیم و دستگاه های جدید نیز وارد می شود. بازار بهتر و فروش بیشتر قطعا سوددهی آن بهتر خواهد بود.

سعدمحمدی در این باره ادامه داد: علم مثل یک رود جاری است. اگر با رود حرکت نکنید و جاری نباشید، تغییرات فنی و تکنیکی را در سیستم هایتان لحاظ نکنید و سرمایه گذاری را به آن سمت نبرید، قطعا جا می مانید. این نگاه جدید شکل گرفت و برای آن برنامه ریزی شد. برای برنامه ریزی نیز کنترل نظارت شکل گرفت.

وی درخصوص چالش های این صنعت گفت: چالش ها همیشه وجود دارد و طبیعی است. مهم این است که نگاه مدیریتی بتواند در تلاطم هایی که پیش می آید، کلید، برنامه ریزی، ایده پردازی و خلاقیت عبور از این چالش را تعریف کند. صبوری کند و از آن عبور کند. این مدیریتی است که مدنظر ماست. مدیریت روز نیز همین است. یعنی اینکه شما بتوانید تکنیک های عبور از چالش ها را در کمترین بعد زمانی تعریف کنید. استفاده از نیروهای جوان و تحصیلکرده و با انگیزه نیز می تواند کمک کند.

مدیرعامل “ومعادن” با اشاره به انتظارات این از سهامداران گفت: من به عنوان یک امانتدار در گذری از زمان در “ومعادن” هستم. وظیفه دارم نقطه نظرات تجربی بعد از گذر از فعالیت طولانی در این حوزه را به سمع و نظر سهامداران برسانم. سهامداران تصمیم گیرنده و من مجری هستم. اما وظیفه اخلاقی، حرفه ای، شرعی و کارشناسی ایجاب می کند که راه صحیح را برای آینده بهتر و سوددهی بیشتر ایجاد کنیم.

 

بازدید دکتر مدرس خیابانی از شرکت صنایع مس شهید باهنر

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع مس ؛مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه برنامه‌های سفر به استان کرمان، دقایقی قبل با حضور در شرکت صنایع مس شهید باهنر از خط تولید و بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید و در نشست کاری با حضور معاونین و مدیران ارشد دو شرکت حضور یافت.

درخشش شرکت فولاد سنگان در دومین اجلاس یکصد برند ملی

دومین اجلاس «یکصد برند ملی با رویکرد مسئولیت اجتماعی»، مقارن با روز ملی صنعت با حضور فعالین اقتصادی، صاحبان برندهای معتبر ملی و نمایندگان آن‌ها در مرکز بین‌المللی همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی فولاد سنگان ؛ در این رویداد که با حضور مدیران عامل شرکت های فعال در عرصه های مختلف برگزار شد، از شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به عنوان شرکت برتر در عمل به مسئولیت های اجتماعی تقدیر به عمل آمد.

شرکت‌کنندگان در این اجلاس، برندها و شرکت‌هایی بودند که در راستای پیگیری مسئولیت‌های اجتماعی و فعالیت‌های عام‌المنفعه، اقدامات ماندگار و ارزشمندی ترتیب داده و برنامه‌های توسعه متوازن در مناطق مختلف کشور، بخصوص مناطق محروم را در دستور کار خود قرار دادند.

در پایان اجلاس از یکصد برند و شرکت برگزیده و فعال در تحقق حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و فعالیت‌های عام‌المنفعه با حضوراساتید پیشکسوتان برجسته این عرصه تقدیر به عمل آم

 

صفحه1 از869