04 ارديبهشت 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

تفاهم بانک شهر و شرکت ملی صنایع مس در راستای تامین مالی و توسعه صادرات

مدیرعامل بانک شهر به همراه جمعی از معاونان و مدیران این بانک با حضور در شرکت ملی صنایع مس ایران، با حسین مدرس خیابانی مدیرعامل شرکت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک شهر، دکتر سیدمحمدمهدی احمدی مدیرعامل بانک شهر در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های این بانک به منظور تامین مالی پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود، آماده همکاری در زمینه توسعه صادرات محصولات و در مقابل واردات تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز صنعت مس هستیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران هم با اشاره به تفاهم حاصل شده با بانک شهر با هدف توسعه صادرات محصولات تولیدی این شرکت گفت: این تفاهم به منظور افزایش صادرات و کمک به رشد درآمدهای ارزی کشور به عنوان یک اقدام مثبت با جدیت پیگیری خواهد شد.
مدرس خیابانی افزود: واردات تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز شرکت ملی صنایع مس ایران از طریق تسهیلات صندوق توسعه ملی و با استفاده از ظرفیت‌های بانک شهر به عنوان یکی دیگر از محورهای همکاری دنبال می‌شود.

جهش تولید در گل‌گهر؛ ثبت ٩ رکورد جدید در ماه نخست سال

در ماه اول سال جدید، شرکت معدنی‌وصنعتی گل‌گهر با بهره‌گیری از دانش و تعهد کارکنان خود، موفق به ثبت ٩ رکورد برتر در زمینه‌های فرآوری و گندله‌سازی شد .

به گزارش بورس و بانک و به نقل از گل گهر ؛ در اولین ماه از سال جدید که به تدبیر مقام معظم رهبری به نام سال “جهش تولید با مشارکت مردم” نام‌گذاری شده است، کارکنان متخصص و متعهد شرکت معدنی‌وصنعتی گل‌گهر در مدیریت‌های فرآوری و گندله‌سازی موفق شدند، ٩ رکورد کمی و کیفی ماهیانه را به ثبت برسانند و ماهی پر رکورد، برای گل‌گهر رقم بزنند.

تجارت آوا | جهش تولید در گل‌گهر؛ ثبت ٩ رکورد جدید در ماه نخست سال

 

ارزش معاملات گواهی سپرده شمش طلا ایمیدرو؛ ۱۴۷هزار میلیارد ریال

ارزش معاملات گواهی سپرده شمش طلا واحدهای زیرمجموعه ایمیدرو طی سال گذشته در بورس کالا، از ۱۴۷ هزار میلیارد ریال عبور کرد.

 به گزارش بورس و بانک و  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، گواهی سپرده شمش طلا روش نوین جذب نقدینگی و منابع مالی برای حوزه تولید و توسعه معدن و صنایع معدنی است که توسط ایمیدرو ابداع و با همکاری بورس کالا و بانک ملت (به عنوان خزانه دار)، از اسفند ماه سال ۱۴۰۱ اجرایی شده است.

در سال ۱۴۰۲ افزون بر ۴۲ میلیون و ۱۰۴هزار گواهی سپرده شمش طلا به ارزش بیش از ۱۴۷هزار و ۲۸۷ میلیارد ریال معامله شد که برابر با ۴۲۱۰ کیلوگرم شمش فلز زرد رنگ بوده است.

این گزارش حاکی است که کل “شمش عرضه شده” ایمیدرو (مربوط به واحدهای طلای موته و زرشوران) هزار و ۸۲۵ کیلوگرم بوده در حالی که “معاملات انجام شده” بر روی اوراق گواهی سپرده، با رشد بیش از دو برابری به ۴هزار و ۲۱۰ کیلوگرم رسیده است.

 

گردهمائی انجمن مدیران پیشگام ذوب آهن اصفهان برگزار شد

در ادامه برگزاری گردهمایی ها و نشست های انجمن مدیران پیشگام ذوب آهن اصفهان، اولین گردهمائی این انجمن در سال ۱۴۰۳ با محوریت دعوت از مدیران و متخصصان بخش فولاد سازی ذوب آهن اصفهان در روز پنج شنبه ۳۰ فروردین ماه جاری در محل سالن آموزش مجموعه شفق ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان ؛ در ابتدای این جلسه مهندس حسین آذربایجانی قائم مقام اسبق ذوب آهن اصفهان و عضو هئیت مدیره انجمن مدیران پیشگام ذوب آهن اصفهان در سخنانی با اشاره به تاریخچه و اهداف انجمن مدیران پیشگام گفت: همکاران بازنشسته در جلسات دوره ای و ماهیانه ضمن دیدار در راستای تحقق اهداف فنی و درخواست شده از انجمن تلاش می کنند.وی از افراد جدید و علاقمند درخواست نمود که برای عضویت در سومین هئیت مدیره انجمن مدیران پیشگام که انتخابات آن در تیر ماه برگزار می شود اعلام آمادگی کنند.

مهندس سیروس موتمن از مدیران و مشاوران فنی پیشگام شرکت  از دیگر سخنرانان این نشست بود که ضمن بیان خاطرات سال های اولیه فعالیت و تولید شرکت گفت: بخش فولاد سازی ذوب آهن اصفهان نقش برجسته‌ای در تولیدات متنوع این شرکت داشته است.

مهندس حسن ضیا از مدیران اسبق فولاد سازی و معاونین شرکت نیز در بیان خاطرات خود با اشاره و تاکید بر سخنان مهندس موتمن گفت: بسیاری از همکاران ما در فولادسازی شرکت هم اکنون از بنیانگذاران و مدیران کلیدی صنایع فولادی شرکت هستند.

مهندس احمد کیوان آرا از مدیران فولادسازی  و از معاونین بهره برداری شرکت نیز گفت: شخصا با ۸ نفر دیگر از مدیران ذوب آهن اصفهان در سال های اخیر و دوران بازنشستگی خود، شرکت فولاد ارفع را به ثمر رسانده ایم و این تلاش ها ادامه دارد.

مهندس آتش انتظامی از مدیران اسبق فولادسازی شرکت در این نشست گفت: من بعد از سال ها که بازنشسته شده ام  همچنان تحولات جاری و تولیدات متنوع ذوب آهن اصفهان را رصد می کنم و از همکاران بعد از خود و فعلی شرکت برای سر پا نگه داشتن و تولیدات متنوع و جدید آن  تشکر می کنم. وی از اقدامات روابط عمومی در زمینه برگزاری برنامه های مختلف برای کارکنان و بازنشستگان شرکت و از جمله تهیه، چاپ و انتشار خاطرات همکاران تشکر کرد.

مهندس بهنام،مهندس نصوحیان و مهندس آزیدهاک از دیگر مدیران بخش فولاد سازی بودند که در این نشست به ارائه نظرات و خاطرات خود در مورد کار در ذوب آهن اصفهان پرداختند.

مهندس حسین فخاری عضو هئیت مدیره و دبیر انجمن مدیران پیشگام ذوب آهن اصفهان در ابتدای این  نشست و دیدار ضمن تشکر از حضور مدیران پیشگام ذوب آهن اصفهان و تشکر از مجموعه شرکت و از جمله مدیریت روابط عمومی جهت برگزاری جلسات انجمن به شرح اقدامات انجمن پرداخت و یادآور شد که برای این نشست از جمع زیادی از همکاران بخش فولاد سازی دعوت بعمل آمد که تعدادی از آن ها به دلایل مختلف و برنامه های کاری خود موفق به حضور نشدند. وی افزود : جلسات بعدی انجمن مدیران پیشگام با دعوت از همکارانی که موفق به حضور نشدند و همکاران سایر بخش ها ادامه خواهد یافت.

 

کاشت ۱۰۰۰ اصله نهال توسط شرکت پتروشیمی پارس

سال گذشته این شرکت نسبت به کاشت ۷۰۰نهال اقدام نمود و امسال علاوه بر نگهداری ۱۳۷۰۰ اصله گذشته، هزار اصله نهال دیگر به این مهم افزود.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی پارس؛ در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر کاشت یک میلیارد اصله نهال در طول مدت ۴ سال، همچنین عمل به مسئولیت اجتماعی شرکت پتروشیمی پارس به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی یک هزار اصله نهال در پارک روستای بوستانو با حضور رییس محیط زیست شهرستان عسلویه، جمعی از مربیان و دانش آموزان آموزشگاه استثنایی شایستگان این روستا و کارکنان این شرکت غرس کرد.

سال گذشته این شرکت نسبت به کاشت ۷۰۰نهال اقدام نمود و امسال علاوه بر نگهداری ۱۳۷۰۰ اصله گذشته، هزار اصله نهال دیگر به این مهم افزود.

شایان ذکر است استفاده از درخت های بومی و سازگار با اکوسیستم منطقه جهت ایجاد پارک جنگلی بستانو یکی از اقدامات مناسب و تاثیر گذار در راستای صیانت از محیط زیست از سوی شرکت پتروشیمی پارس می باشد.

 

شارک اساسنامه جدید خود را منتشر نمود

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی شازند ؛ شرکت پتروشیمی شازند اسانامه جدید خود را مشتمل بر 56 ماده و 13 تبصره تصویب کرد.

 

صفحه1 از860