17 خرداد 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

دکتر خلیلی‌نیا مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند: امسال برای سهامداران «شاراک» سال پر سودتری خواهد بود

طرح مجتمع پتروشیمی شازند (اراک) یکی از عظیم‌ترین طرح‌های صنعتی پس از پیروزی‌انقلاب‌‌اسلامی است. این طرح مهم و زیربنایی در راستای سیاست‌های کلی صنعت پتروشیمی در زمینه ایجاد و توسعه صنایع مادر، توسعه‌ورونق صنایع پایین‌دستی و هماهنگ با اهداف اقتصادی-اجتماعی برنامه پنج‌ساله اول نظام مقدس جمهوری‌اسلامی‌ایران گام‌های نهایی تکمیلی را پشت سر گذاشته و به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش بورس و بانک ؛ پس از انجام بررسی‌های اولیه؛ این طرح در سال 1363 به تصویب شورایعالی اقتصاد رسید. در سال 1364 طراحی‌ومهندسی واحد الفین که اولین و مهمترین واحد مجتمع است؛ آغاز شد و به دنبال آن قرارداد طراحی و مهندسی و خرید ماشین‌آلات سایر واحدها امضاء و از سال 1368 کارهای نصب و ساختمان صنعتی شروع شد. اوایل سال 1366 بود که شرکت سهامی پتروشیمی اراک با مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی با 51 درصد سهام و بانک ملی ایران با 49 درصد سهام تاسیس شد و طرح در چارچوب سیاست‌های این شرکت که اجرا و بهره‌برداری کامل آن است؛ در مدار تولید قرار گرفت.
پتروشیمی شازند زیرمجموعه گروه سرمایه‌گذاری توسعه ملی محسوب می‌شود. در همین راستا تور رسانه‌ای بازدید از شرکت پتروشیمی شازند با موضوع «تبیین دستاوردها و برنامه‌ها و تشریح عملکرد این شرکت» با هماهنگی روابط‌عمومی گروه توسعه ملی برگزار شد و جمعی از خبرنگاران اقتصادی و بورسی از نزدیک با این مجموعه بورسی و اقدامات انجام شده در آن آشنا شدند.
ضرورت رشد تولید، باور به تولید داخل از طریق توانمندسازی و حمایت از ساخت داخل، ارتقاء صادرات از راه توسعه بازارها و افزایش ارزآوری از محورهای اصلی سخنان مدیرعامل شاراک در جمع اهالی رسانه بود که ماحصل این نشست در ادامه از نظرتان می گذرد.
دکتر علیرضا خلیلی‌نیا مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند که اوایل بهمن ماه مدیریت این مجموعه را عهده‌دار شد، در نشست خبری با خبرنگاران از صنعت پتروشیمی به عنوان صنعتی بزرگ و بی‌‌مانند یاد کرد که هم در بحث تولید و هم در بحث ارزآوری بسیار تاثیرگذار است.


تولید نفتا در دستور کار
دکتر خلیلی‌نیا در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر ضرورت تاسیس شرکت پتروپالایشی به منظور تامین خوراک پایدار گفت: همکاران ما در حال آنالیز این موضوع هستند تا به بهترین گزینه دست یابیم و بتوانیم نفتا را هم خودمان تولید کنیم که یکی از مواردی است که در دست بررسی قرار دارد.
وی در ادامه افزود: در همین خصوص یکی از شرکت‌های زیرمجموعه ما به نام شرکت پتروشیمی قشم در حال حاضر پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی (GtPP) را در دستور کار خود دارد. البته ممکن است بعدها مورد بازنگری قرار گیرد و این مجموعه به یک شرکت پتروپالایشی تبدیل شود تا ما خود بتوانیم نفتا داشته باشیم که این هم یک گزینه است و هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده است، اما قطعا در برنامه ما وجود دارد تا پتروشیمی شازند به یک شرکت پتروپالایشی تبدیل شود.
وی در ادامه افزود: یکسری برنامه برای پروژه‌های سودآور زودبازده نیز داریم تا بتوانیم زنجیره تولید را در برخی از واحدها تکمیل کنیم. به عبارتی دیگر یکی از برنامه‌های بلندمدت ما تبدیل شازند به یک شرکت پتروپالایشی است تا تولید خوراک را نیز درون خود مجموعه داشته باشیم و همچنین احداث یک مینی ریفاینری از جمله برنامه‌های بلندمدت ما محسوب می‌شود.
شازند پتروشیمی سبز
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما مبنی بر برنامه‌های شرکت برای ایجاد و حفظ محیط‌ زیست در مجموعه نیز تاکید کرد: همانگونه که می‌دانید؛ پتروشیمی شازند یک پتروشیمی سبز محسوب می‌شود و چند سالی است افتخار آن را داریم تا به عنوان یک پتروشیمی بدون آلایندگی و آلودگی فعالیت کنیم.  
دکتر خلیلی‌نیا با اشاره به اینکه طی این مدت اقدامات محیط زیستی متعددی انجام شده است، گفت: در حال حاضر در این مجموعه هیچگونه آلودگی وجود ندارد و تمام بخش‌ها تحت‌کنترل محیط‌ زیست قرار دارد.
وی همچنین تاکید کرد: شاخص‌های شازند و شاخص‌های مدنظر محیط زیست دائما رصد می‌شود که نمونه بارز آن فضای سبز موجود در داخل و خارج از مجموعه است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند در ادامه به سرانه فضای سبز این مجموعه اشاره کرد و گفت:  پتروشیمی شازند به لحاظ سرانه فضای سبز بالاتر از حد میانگین است. در همین راستا در داخل مجتمع 150 هکتار که با احتساب فضای سبز خارج از مجموعه جمعا 250 هکتار فضای سبز در این مجتمع وجود دارد که عدد قابل تامل و قابل توجهی است.
اجرای 17 پروژه زیست‌محیطی در دستور کار
دکتر خلیلی‌نیا با تاکید بر اینکه 17 پروژه زیست‌محیطی در دستور کار پتروشیمی شازند قرار دارد، گفت: ما برترین تصفیه‌خانه صنعتی را در سطح پتروشیمی‌های کشور داریم که همه این موارد سبب می‌شود تا پتروشیمی شازند هیچگونه آلایندگی و آلودگی نداشته باشد؛ ضمن‌آنکه ما برای بحث محیط زیست برنامه‌های جدیدی هم خواهیم داشت تا بتوانیم مسائل محیط زیستی را به خوبی رعایت و اجرا کنیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۱ سالانه در حدود ۵۲ میلیون تن محصول وجود داشت، گفت: این آمار در سال گذشته به ۹۴ میلیون تن رسیده و قصد داریم تا این عدد به ۱۴۰ میلیون تن برسد.
ارزآوری 18 میلیارد دلاری شاراک
دکتر خلیلی‌نیا ارزآوری سال گذشته شاراک را نزدیک به ۱۸ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر قرار است ارزآوری این شرکت به ۲۰ میلیارد دلار برسد.
وی در ادامه افزود: پتروشیمی‌ها هم در حوزه تولید و هم در حوزه ارزآوری نقش قابل‌توجهی و تاثیرگذاری دارند؛ ضمن‌اینکه صنایع پایین‌دستی از پتروشیمی‌ها و به ویژه پتروشیمی شازند به‌ عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات پتروشیمی کشور استفاده می‌کنند.
به گفته وی این شرکت بالغ بر ۱۸ محصول در دو دسته پلیمری و شیمیایی تولید دارد که بعضا برخی از محصولات بسیار منحصر‌به‌فرد هستند و بالغ بر ۵ هزار شرکت در حال حاضر از محصولات «شاراک» به عنوان ماده‌اولیه استفاده می‌کنند و این محصولات احتمالا در ۵۰ حوزه استفاده می‌شوند.
چالش‌های پیش‌روی شاراک
دکتر خلیلی‌نیا همچنین به چالش‌های پیش‌روی شاراک اشاره کرد و گفت: خوراک پتروشیمی‌ها به دو دسته تقسیم می‌شود. در ابتدا پتروشیمی‌های گازی و یا خوراک مایع همانند پتروشیمی شازند و تبریز که مهمترین چالش آنها تهیه خوراک است. ۷۵ درصد هزینه‌های مجموعه برای تهیه نفتا به عنوان خوراک مایع است. ابتدا که وارد مجتمع شدیم؛ ذخیره خوراک تنها برای ۳ روز بود و در زمستان سال گذشته قسمت مهم نفت ورودی پالایشگاه‌ها تبدیل به بنزین می‌شد، اما امروز توانستیم نزدیک به ۵۰ هزار تن خوراک ذخیره کنیم؛ یعنی چیزی بالغ بر ۲ هفته ذخیره وجود دارد.
وی تاکید کرد: بنای ساخت پتروشیمی شازند بر این بود که خوراک آن توسط پتروشیمی اصفهان تهیه شود، اما در بدو ورود ما پالایشگاه اصفهان تقریبا تعطیل بود و عملا خوراکی از سمت آن وارد نمی‌شد. در حال حاضر مقرر شده است که پالایشگاه اصفهان روزانه تا سقف ۲ هزار تن نفتا به این مجموعه تحویل دهد؛ یعنی تقریبا دو سوم خوراک از اصفهان تامین شود. از سوی دیگر پالایشگاه امام‌خمینی شازند نیز با ما همکاری خوبی دارد و در سال گذشته عمده نفتای مورد نیاز ما از پالایشگاه شازند تامین می‌شد.
افزایش تولید هدف اصلی شازند
مدیرعامل شرکت پتروشمی شازند در ادامه افزود: شازند یکی پتروشیمی‌های مهم در حوزه صادرات و ارزآوری است. سه هدفی اصلی که در سالجاری دنبال کنیم؛ در ابتدا افزایش تولید است. البته نه به عنوان شعار؛ بلکه به صورت عملی. هدف بعدی بحث افزایش صادرات و در آخر بحث دانش‌بنیان‌هاست که یکی از مهمترین اهداف ما به شمار می‌رود و درصدد هستیم تا پتروشیمی شازند را به یک شرکت دانش‌بنیان تبدیل کنیم.
مدیرعامل «شاراک» افزود: پیش از ما پالایشگاه‌های خصوصی رقابت سنگینی برای تولید نفتا داشتند و این خصوصی شدن؛ هزینه‌های جانبی زیادی را به دنبال دارد. نزدیک به ۷ تا ۸ درصد هزینه‌های ما مربوط به حمل‌ونقل است. قیمت‌های سنگینی به ما تحمیل کرده است و زمانی که ۷۵ درصد هزینه‌ها مربوط به خوراک باشد؛ هزار تومان بالا و پایین تاثیر زیادی بر سود می‌گذارد. همچنین زمستان سال گذشته قیمت هر کیلو نفتا به عنوان خوراک مایع ۱۸ تا ۲۴ هزار تومان بود؛ این در حالی است که از اسفند ماه این نرخ خوراک مایع به ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان رسیده است.
دکتر خلیلی‌نیا عنوان کرد: سال گذشته نرخ سود عدد خوبی نبود، اما توانستیم طی دو ماهه پایانی سال رکورد تولید خوب و رشد ۱۰۳ درصدی را ثبت کنیم که این موضوع ناشی از تامین به موقع خوراک و همچنین نوع خوراک پتروشیمی شازند است. همچنین در حال حاضر تمام نفتا را از پالایشگاه‌های اراک، اصفهان، آبادان و سایر پالایشگاه‌های موجود در کشور تامین می‌کنیم. از جمله دغدغه‌های دیگر بحث تهیه مواد شیمیایی است و موضوع بعدی بحث قطعات یدکی است که البته توانستیم بخشی را بومی‌سازی کنیم و در تلاش هستیم تا بخش‌های دیگر را نیز به واسطه بومی‌سازی تهیه کنیم.
امسال رکورد سودآوری شازند رقم می‌خورد
دکتر خلیلی نیا در ادامه در خصوص سودآوری شرکت نیز خاطرنشان کرد: سالجاری نسبت به سال گذشته قطعا برای سهامداران سال پرسودتری خواهد بود و این نوید را می‌دهیم که در سال ۱۴۰۲ رکورد سودآوری شازند را رقم خواهیم زد.
وی در ادامه افزود: همچنین تامین خوراک مایع شامل ۷۰ درصد نفتای سبک و ۳۰ درصد نفتای سنگین است و این نفتا به صورت نقدی خریداری می‌شود. این نکته وجود داشت که رقابت در بورس کالا منجر به افزایش قیمت شده بود و شاهد سوداگری نفتا در بورس کالا بودیم. برخی از پالایشگاه‌های خصوصی نفتا را دریافت و سپس اقدام به صادرات می‌کردند که وضعیت بازگشت ارز آنها مشخص نبود. بعد از پیگیری‌های انجام شده در این مورد این رویه متوقف شد.
مدیرعامل «شاراک» در ادامه گفت: عمده تولید ما در حدود ۷۰ درصد در بازار داخلی به فروش می‌رسد و ۳۰ تا۴۰ درصد مابقی به کشورهایی همچون افغانستان، ترکیه و امارات که بیشترین مقاصد صادراتی ما هستند؛ صادر می‌شود و تمام ارز شازند وارد سیستم بانکی کشور می‌شود و به سیستم صرافی بانک ملی اختصاص داده می‌شود.
دکتر خلیلی‌نیا در ادامه با بیان اینکه پس از ابلاغ نرخ تسعیر ارز خوراک پتروشیمی قیمت تامین خوراک حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افت کرد، گفت: بر همین اساس محصولات عرضه شده در بورس کالا نیز با افت قیمتی در حدود ۲۰ تا ۳۰ مواجه شد.
وی افزود: با توجه‌ به‌ اینکه در قانون بودجه ۱۴۰۲ برای خوراک گاز پتروشیمی‌ها سقف قیمتی تعیین شده با تبدیل نرخ تسعیر ۲۸۵۰۰ به نرخ بازار مبادله حدود ۳۷ هزار تومان است؛ عملا سودآوری این شرکت‌ها رشد خواهد داشت. بر این مبنا تغییر مبنای نرخ خوراک تاثیر خاصی بر روی وضعیت سودآوری پتروشیمی با خوراک‌ مایع ندارد.
گفتنی است روابط عمومی گروه توسعه ملی در راستای اجرای سیاست‌های مدیریت جدید «وبانک» مبنی بر توجه به جریان آزاد اطلاعات و ارتقاء شفافیت و آشنایی اهالی رسانه با دستاوردهای شرکت‌های زیرمجموعه گروه توسعه ملی جمعی از روزنامه‌نگاران و عکاسان رسانه‌های اقتصادی کشور از شرکت پتروشیمی شازند بازدید کردند. خبرنگاران در این بازدید از خطوط مختلف تولید، مجموعه‌های تصفیه‌آب و پساب، فضای سبز و همچنین نیروگاه این شرکت بازدید کردند.
همچنین چگونگی روند تولید هر یک از محصولات این شرکت مانند پلی‌اتیلن‌های سبک و سنگین از مرحله آغاز تولید تا مرحله انبار و بارگیری نیز مورد مشاهده بازدیدکنندگان قرار گرفت.

معصومه صالحی

امضای تفاهمنامه آب منطقه ای با مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال و افتتاح دو طرح صنعتی با تسهیلات ۲۹۱۰ میلیارد ریال در گرمسار

به گزارش  بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن؛ دکتر علی خورسندیان مدیرعامل این بانک که در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر برای امضای یک تفاهمنامه، افتتاح دو طرح صنعتی و شعبه گرمسار این بانک به اتفاق هیات همراهی متشکل از اعضای هیات مدیره، هیات عامل و مدیران ارشد به استان سمنان سفر کرده است، اظهار داشت: بانک صنعت و معدن در تامین مالی طرح های تولیدی با رویکرد بهبود و توسعه شاخص های اقتصادی منطقه همواره پیشرو بوده و در این استان ۲۸۲ طرح صنعتی با تسهیلاتی بالغ بر ۱۱۶ هزار میلیارد ریال تامین مالی شده است.
وی افزود: طرح های یاد شده اشتغال زایی خوبی نیز در این استان به همراه داشته و برای ۵ هزار و ۴۶۴ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.
دکتر خورسندیان با اشاره به اینکه یکی از اهداف سفرهای استانی وی و مدیران ارشد بانک صنعت و معدن به استان های مختلف کشور پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری است، عنوان داشت: در استان سمنان ۱۵ طرح صنعتی از مصوبات سفر ریاست جمهوری از سوی این بانک با تسهیلاتی به مبلغ ۶ هزار و ۹۸۰  میلیارد ریال مصوب شده و در حال پرداخت می باشد.
وی اضافه کرد: در مورد تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه نیز در راستای همسویی با سیاست های کلان کشور در خصوص حمایت از بخش تولید و اشتغال کشور، عملکرد مطلوبی را در استان سمنان شاهد هستیم و در مجموع یکهزار و ۴۸۵ میلیارد ریال به صنایع مختلف از این محل تسهیلات پرداخت نموده ایم.
دکتر خورسندیان و هیات همراه به اتفاق معاون اقتصادی استاندار سمنان و فرماندار گرمسار دو طرح شرکت ذوب آهن آرمان آسیا و گچبرگ سازان کویر گرمسار که از سوی این بانک با تسهیلاتی بالغ بر ۲ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۵۰ نفر، تامین مالی شده اند را افتتاح نمود.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن در خلال مراسم افتتاح طرح های یاد شده تصریح کرد: با افتتاح طرح های صنعتی در راستای تکمیل زنجیره ارزش از خام فروشی فاصله گرفته و ارزش افزوده بیشتری ایجاد می شود و اگر بتوانیم محصولات نهایی را صادر کنیم، ارزآوری مناسبی نیز به همراه خواهد داشت و این موضوع در صنایعی مثل فولاد که کاربردهای گسترده ای در دیگر صنایع دارد، اهمیت بیشتری می یابد.
شرکت ذوب آهن آرمان آسیا، شمش های فولادی و مفتول کلاف تولید می کند و موضوع فعالیت شرکت گچبرگ سازان کویر گرمسار نیز تولید انواع صفحات گچی با روکش سلولزی، تایل های گچی با روکش PVC و سازه های گالوانیزه می باشد.
در ادامه این سفر، مدیرعامل بانک صنعت و معدن، تفاهمنامه آب منطقه ای جهت تأمین ۲۱ میلیون مترمکعب در سال آب آشامیدنی و صنعتی شهرستان های گرمسار و آرادان و شهر ایوانکی را به مبلغ بیش از یک‌هزار میلیارد ریال به امضا رساند.
وی در حاشیه امضای این تفاهمنامه تاکید کرد: این پروژه یکی از بهترین طرح هایی است که با مشارکت بانک صنعت و معدن به بهره برداری رسیده و اثرات بسیاری در توسعه اقتصادی این منطقه خواهد داشت.

سرپرست وزارت صمت : توجه به توان داخلی و اعتماد به جوانان از اقدامات شایسته پتروشیمی شازند است

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، «سیدمهدی نیازی» سرپرست وزارت صمت‌ روز جمعه 29 اردیبهشت‌ماه 1402 با حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، با حضور در غرفه شرکت پتروشیمی شازند و در دیدار با «علیرضا خلیلی‌نیا» مدیرعامل شرکت، از جزئیات عملکرد شازند در ماه ‌های اخیر مخصوصا بومی‌سازی تجهیز «توربو اکسپندر» مطلع شد.
وی خطاب به مدیرعامل پتروشیمی شازند گفت: توجه به توان داخلی و اعتماد به جوانان از اقدامات شایسته پتروشیمی شازند است و این سیاست را باید ادامه دهید.
نیازی با اشاره به اینکه در گذشته و در مقطع کوتاهی در مجتمع پتروشیمی شازند مشغول به کارآموزی بوده گفت: این مجموعه ظرفیت بالایی دارد و امیدوارم رشد تولید در اولویت اقدامات پتروشیمی شازند باشد.

سرپرست وزارت صمت همچنین در جمع خبرنگاران، در خصوص برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی، گفت: این نمایشگاه امسال با ابعاد وسیعی‌تری برگزار و با استقبال خوبی از سوی واحدهای تولید و صنعتگران روبرو شد که نشان‌دهنده آن است که تولید داخلی به لحاظ فنی و زیرساختی، آمادگی کامل را برای تامین نیازهای کشور در حوزه ‌های مختلف را دارد.
وی با بیان اینکه سیاست ما قانع بودن به بازار داخلی نبوده و صادرات را به شکل جدی دنبال می‌کنیم، افزود: معتقدیم ظرفیت ایران برای واحدهای تولیدی‌مان کوچک شده و باید گام‌ های وسیع‌تری در منطقه و بازارهای بین‌المللی برداریم. این مساله در دستور کارمان است که اقدامات خوبی صورت گرفته و باید از آنها پشتیبانی کنیم.

 

مدیرعامل پتروشیمی شازند: هر زمان به جوانان اعتماد کردیم نتیجه گرفتیم
 
مدیرعامل پتروشیمی شازند در دیدار با سرپرست وزارت صمت گفت: هر زمانی که به جوانان اعتماد کردیم نتیجه گرفتیم.
وی با اعلام جزئیات عملیات بومی‌سازی «توربو اکسپندر» افزود: سیاست ما تکیه به توان داخلی و رشد تولید است و ان شاءالله امسال رکورد تولید در شرکت را خواهیم شکست.

استقبال گسترده بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از غرفه شرکت پتروشیمی شازند

به گزارش بورس و بانک و به نقل ازروابط عمومی و اموربین الملل شرکت پتروشیمی شازند؛  بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار "صنعت نفت، تولید فناورانه و مصرف بهینه" روز چهارشنبه ۲۷  اردیبهشت ماه 1402 با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.
در آیین افتتاحیه این نمایشگاه که دکتر خلیلی نیا  نیز حضور حضور داشت، جمعی از مسئولین کشوری از غرفه این شرکت بازدید بعمل آوردند.
مدیرعامل پتروشیمی شازند  در این نمایشگاه میزبان سرپرست وزارت صمت، مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی تخت جمشید و شیمی بافت و همچنین عضو هیات مدیره شرکت نفت و گاز پارسیان و مدیرعامل سابق پتروشیمی پردیس و عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس و وابسته اقتصادی سفارت بلاروس بود.
دکتر خلیلی‌نیا همچنین با شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و جعفرپور مدیرعامل شرکت ستاره خلیج فارس دیدار و گفتگو کرد.
شایان ذکر است بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور هزار و ۵۰۰ شرکت داخلی و ۲۰۰ شرکت خارجی از ۱۳ کشور جهان شامل: روسیه، چین، بلاروس، آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، هند، امارات، عمان و ترکیه به عنوان بزرگ ترین رخداد صنعتی و تجاری ایران از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر می باشد و شرکت پتروشیمی شازند نیز با حضور گستره و فعال در زمان برگزاری این نمایشگاه، پذیرای جمع کثیری از بازدیدکنندگان، تجار و فعالین حوزه پتروشیمی داخلی و خارجی خواهد بود.
بسیاری از علاقمندان به صنایع پتروشیمی نیز با حضور در غرفه پتروشیمی شازند از جزئیات فعالیت ‌ها و همچنین سیاست‌ های شرکت پتروشیمی شازند آگاه شدند.
استقبال از غرفه پتروشیمی شازند نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه گزارش شده است.

به مناسبت گرامی داشت روز جهانی کار و کارگر برگزار شد

مهندس صانعی: رشد و شکوفایی کشور در حوزه های مختلف مرهون تلاش بی دریغ جامعه شریف کارگری است.

به گزارش بورس و بانکو  به نقل از روابط عمومی پتروشیمی نوری، آئین تجلیل از تلاشگران نمونه مجتمع پتروشیمی نوری، روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار شد. در ابتدای مراسم، مهندس صانعی مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری، ضمن گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر از تلاش شبانه روزی و بی وقفه تلاشگران گرانقدر مجتمع قدر دانی کرد. ایشان با بر شمردن برخی از دستاوردها و موفقیت های شرکت در سال گذشته، نقش نیروی کارگری را در کسب این افتخارات بسیار پر رنگ و تاثیر گذار دانست. مدیرعامل پتروشیمی نوری: رشد و شکوفایی کشور در حوزه های مختلف را مرهون تلاش بی دریغ جامعه شریف کارگری عنوان کرد و افزود: همه ما به بودن در کنار شما عزیزان افتخار می کنیم و بدون شک اثر مثبت این عملکرد صادقانه و پشتکار و تلاش متعهدانه، هم در رویکرد شرکت و هم در زندگی شخصی به شما باز خواهد گشت. شایان ذکر است در پایان مراسم با حضور مدیرعامل، مدیر ارشد مجتمع و روسای واحدهای مختلف شرکت، از تلاشگران نمونه مجتمع در سال ۱۴۰۱ با اهداء لوح یادبود تجلیل بعمل آمد.

 

jashnkargar 09
jashnkargar 06

 

شرکت ملی مس در حوزه اکتشافات و صنایع پایین دستی برنامه‌های خوبی دارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه اکتشافات و صنایع پایین دستی برنامه‌های خوبی در دست اجرا دارد، ابراز امیدواری کرد این برنامه‌ها هر چه زودتر وارد فاز عملیاتی شود.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از مس پرس، دکتر محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه «همایش آشنایی با ابزارهای تامین مالی» که در اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار مس پرس، اظهار داشت: شرکت مس برنامه‌های خوبی را برای افزایش تولید در دست اجرا قرار داده است. در حوزه اکتشافات، بهره‌برداری و صنایع پایین دستی برنامه‌های خوبی ارائه شده و امیدوارم هر چه زودتر وارد فاز عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه صنعت مس کشور از پتانسیل بالایی برخوردار است، افزود: از حیث ذخایر مس جزو ۵ کشور برتر دنیا قرار داریم؛ برآورد ذخایر مس ایران ۱۹ میلیارد تن است و این در حالی است که در زمینه تولید رتبه ۲۰ دنیا را دارا هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در گذشته روش و مسیر حرکت در تولید مس سنتی بوده است، تصریح کرد: به امید خدا با به‌کارگیری روش‌های جدید، دکتر رستمی مدیرعامل شرکت ملی مس بتواند حرکت رو به جلو این صنعت را سرعت بخشیده و بیش از گذشته شاهد موفقیت‌های چشمگیری در این صنعت مهم باشیم.

صفحه1 از805