13 آذر 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

رئیس گروه مالی گردشگری در بازدید از مرکز توانبخشی جیرفت تاکید کرد: تجهیز کارگاه ارتوپدی معلولان جنوب استان کرمان

مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، همزمان با روز جهانی معلولان از بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) جیرفت در جنوب استان کرمان بازدید کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، هم‌زمان با 12 آذر که به عنوان روز جهانی معلولان نامگذاری شده، مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، به همراه مسئولان این گروه از مرکز بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) جیرفت بازدید کردند.
بازدید مسئولان گروه مالی گردشگری از محل نگهداری مددجویان بخش اصلی این برنامه بود و در ادامه آنان از نزدیک در جریان وضعیت تغذیه، بهداشت، توانبخشی و کلیه نیازهایی که در جهت ارتقا سلامت مددجویان موثر است، قرار گرفتند.
در جریان این برنامه، مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، توصیه‌های لازم برای حفظ روحیه و نشاط مددجویان و همکاران که عمدتا زنان سرپرست خانواده هستند، را بیان کرد و خواستار انجام اقدامات فوری برای تکمیل خانه مددجویان نوپا یا خانه مستقل شد.
جهانگیری و هیات همراه در بخش دیگری از این برنامه، از کارگاه ارتوپدفنی بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) جیرفت که مسئولیت ارتز و پروتز معلولان 8 شهر جنوبی استان کرمان را بر عهده دارد، بازدید و برای خرید بعضی از دستگاه‌های این کارگاه از خارج از کشور که امکان تامین آنها در داخل کشور وجود ندارد، تاکید کرد.
جهانگیری در پایان این بازدید با اشاره به این مساله که کارگاه ارتوپدفنی این بنیاد باید در شان مردم جنوب کرمان راه‌اندازی شود، با حضور در جمع 50 نفر از همکاران این مرکز ضمن تقدیر و تشکر از خدمات آنها، به هر یک پاداشی اهدا کرد.
بر اساس این گزارش، هم‌اکنون تعداد 90 مددجو در این مرکز که یکی از بهترین مراکز نگهداری از مددجویان در ایران است، نگهداری می‌شوند.

افتتاح دو مجموعه تازه آموزشی در مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان

مراسم افتتاح مجموعه آموزشی«جوانه‌ها» و فضای 1500 متری نگهداری کودکان در مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان تحت پوشش بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س) با حضور مهدی جهانگیری، ریاست گروه مالی گردشگری، برگزار شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل ازروابط عمومی گروه مالی گردشگری، همزمان با روز جهانی معلولین و تکریم جامعه معلولان در سراسر کشور، مجموعه آموزشی «جوانه‌ها» و فضای تازه نگهداری کودکان در مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان با حضور  مهدی جهانگیری، ریاست گروه مالی گردشگری، علیرضا وحیدزاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان، مرجان سلطانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمان و تعدادی از مسئولین بهزیستی استان کرمان افتتاح شد.

در این آیین ابتدا مجموعه آموزشی «جوانه‌ها» برای استفاده معلولین آموزش‌پذیر مرکز، در یک باب خانه با امکانات تخصصی توانبخشی و آموزشی افتتاح شد. مجموعه آموزشی «جوانه‌ها» با استفاده از این فضای تازه و امکانات مناسب جهت تربیت‌پذیری و توانمندسازی کودکان معلول مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان اقدام خواهد کرد.

در ادامه این مراسم با حضور مسئولان گروه مالی گردشگری و مسئولان بهزیستی استان کرمان، فضای تازه نگهداری کودکان در ساختمانی به مساحت 1500 مترمربع به عنوان بخش جدیدی از مرکز فیاض‌بخش کرمان افتتاح شد. در این بخش تازه، فعالیت‌های تخصصی و آموزشی برای نگهداری کودکان در یک فضا مناسب‌تر انجام خواهد شد.

در پایان این مراسم، مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، از مجموعه دست‌اندرکاران این مرکز تقدیر و با اهدای پاداش از زحمات آنها تشکر کرد.

گفتنی است، مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی فیاض‌بخش کرمان که تحت پوشش بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‌النبی (س) فعالیت می‌کند، هم‌اکنون وظیفه نگهداری از 90 کودک را برعهده دارد. 45 نفر از کودکان این مرکز مجهول‌الهویه و 45 نفر دیگر بی‌سرپرست و بدسرپرست هستند و به صورت شبانه‌روزی تحت پوشش برنامه‌های بنیاد و با نظارت مستقیم اداره کل بهزیستی استان کرمان قرار دارند.

اجرای ۱۰۰ میلیارد تومان طرح‌های تحقیقاتی با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان

شرکت فولاد خوزستان به دلیل قدمت بالای خود نیاز به بروزرسانی تکنولوژی دارد و در این زمینه پروژه زمزم ۳ یکی از پروژه‌‌های تکنیکال در راستای این اقدام خواهد بود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری اقتصاد ملت؛ مهندس مهران خرم‌نیا معاون فناوری شرکت فولاد خوزستان در دومین روز از بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو حجم سرمایه‌‌‌گذاری‌ها‌ی داخلی پروژه زمزم 3 را ۵۰۰ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: به دلیل جلوگیری از خدشه به روند فعلی تولید؛ ۸ ساله زمان‌بندی شده که بهره‌برداری از آن منجر به رقابت‌پذیری بیشتر بازار فولاد خواهد شد.

مدیر فناوری شرکت فولاد خوزستان همچنین با تاکید بر اینکه پروژه زمزم ۳ ظرفیت تولید در فولاد خوزستان را به ۵ میلیون تن می‌رساند، گفت: با وجود ظرفیت ۲ میلیون تنی در فولاد شادگان؛ رقم تولید به ۷ میلیون تن خواهد رسید.

خرم‌نیا به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در زمینه تحقیقات اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۰۰ میلیارد تومان طرح‌های تحقیقاتی با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز دانشگاهی کشور در زمینه ارتقاء بهره‌وری، کنترل آلودگی، افزایش کیفیت آب مصرفی و افزایش تولید در حال اجراست.

معاون فناوری شرکت فولاد خوزستان وظیفه بخش فناوری در این مجموعه را مراقبت از چرخه تکنولوژی عنوان کرد و گفت: با توجه به مباحث تحریمی و فضای موجود به‌ روزرسانی تکنولوژی مقوله سختی محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر موارد فوق و دستاوردهای شرکت گفت: دستگاه منحصربه‌فرد اندازه‌گیری آهن‌‌اسفنجی برای اولین‌بار در فولاد خوزستان اختراع و به نام این شرکت ثبت جهانی شده است و اکنون نه تنها در ایران؛ بلکه در کشورهای دیگر نیز در حال معرفی است.

خرم‌نیا با اشاره به لزوم بروزرسانی تکنولوژی‌ها در صنعت فولادسازی کشور تصریح کرد: با توجه به ماهیت صنعت فولادسازی ممکن است مرگ تکنولوژی در این صنعت چند دهه طول بکشد. به همین دلیل لازم است شرکت‌ها و صنایع فولادسازی به صورت مداوم نسبت به بروزرسانی تکنولوژی‌های خود اقدام کنند تا به افزایش بهره‌وری مجموعه‌هایشان کمک شود.

آرزوی ۱۵ ساله برای عملیات عمرانی فاز دوم فرودگاه امام‌خمینی (ره) محقق شد

دولت سیزدهم آرزوی ۱۵ ساله دولت‌های قبلی برای عملیات عمرانی فاز دوم فرودگاه امام‌خمینی (ره) را محقق کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از اقتصاد ملت  ؛ سعید چلندری مدیرعامل شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) در مراسم آغاز عملیات عمرانی فاز ۲ شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) به عنوان بزرگترین پروژه فرودگاهی کشور که صبح امروز با حضور وزیر راه‌وشهرسازی و تنی چند از مقامات برگزار شد، گفت: ۱۵ سال بود که دولت‌های سابق آرزوی ساخت فاز دوم فرودگاه امام‌خمینی (ره) را داشتند، اما عزم دولت سیزدهم و همت وزیر راه‌وشهرسازی این آرزو را محقق کرد.

چلندری با تاکید بر اینکه امروز روز بزرگی است که روزگاری آرزوی دیرینه ملت شریف ایران بود، گفت: همواره به ما گلایه می‌شد که وضعیت فرودگاه اما‌م‌خمینی (ره) در شان مردم ایران نیست، اما نگاه ویژه دولت سیزدهم سبب آغاز فاز دوم فرودگاه امام‌خمینی (ره) شد. وی با اشاره به اینکه ترمینال سلام از زمان دولت هشتم و نهم به بهره‌برداری رسیده، اما در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم کار خود را شروع کرد، گفت: این در حالی است که اعتراضات مردم در ایام اربعین حسینی، حج و عتبات به دلیل محدودیت فضای فاز یک فرودگاه امام‌خمینی (ره) هم‌اکنون به صفر رسیده است و باعث تسهیل پذیرش مسافران شده است.

چلندری با تاکید بر اینکه پانزده سال بود که به دنبال آغاز عملیات عمرانی فاز دوم فرودگاه امام‌خمینی (ره) بودند که بنا به دلایلی انجام نمی‌شد؛ از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا برای آغاز فاز دوم شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) تشکر و قدردانی کرد و گفت: برای کلنگ‌زنی این مجموعه ۷۶ جلسه بالای ۵ ساعت با یکدیگر داشتیم که کار‌ها را با هم بررسی کنیم. مدیرعامل شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) در ادامه گفت: طی سال‌های قبل مذاکرات زیادی برای اجرای عملیات عمرانی فاز دو شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) انجام شد، اما عزم‌وهمت وزیر راه‌وشهرسازی در این خصوص باعث شروع این کار عمرانی شد.

یوسفی: ایران ظرفیت بالایی برای توسعه و ارتقاء دارد مجتبی یوسفی عضو هیات‌رئیسه مجلس‌شورای‌اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه فرودگاه امام‌خمینی (ره) از سال ۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و قرار بود هاب منطقه باشد، گفت: هم‌اکنون ایران در معادلات ترانزیتی منطقه به هیچوجه نادیده گرفته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بررسی برنامه هفتم توسعه پایان یافته است، افزود: در یکی از بندهای آن به موضوع ترانزیت اشاره شده و قرار است برای اولین‌بار ستاد ترانزیت تشکیل شود و برای توسعه خدمات هوایی هم تکالیفی دیده شده است.

یوسفی با بیان اینکه قرار است در فاز دوم این فرودگاه ۴۱۰ هزار متر مربع سالن ساخته شده و ظرفیت سالانه مسافر آن به ۳۵ میلیون نفر برسد، گفت: خوشبختانه نوسازی ناوگان هوایی به خوبی انجام شده و شرکت هما ۹۲ هزار مسافر را در ایام حج با استفاده از ناوگان خود و بدون کمک از دیگران جابه‌جا کرد که افتخار بزرگی برای ناوگان هوایی کشور محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز اتفاق بی‌بدیلی برای توسعه ایران محسوب می‌شود، گفت: کشورمان ظرفیت بالایی برای توسعه و ارتقاء دارد. به طور مثال برج میلاد نماد توانمندی ایران‌اسلامی از نظر علم، دانش و تکنولوژی و نماد کارآمدی نظام‌مقدس جمهوری‌اسلامی در خدمات فنی‌ومهندسی در دنیا محسوب می‌شود.

عضو هیات‌رئیسه مجلس با اشاره به اینکه از سال ۸۴ قرار بود فاز یک فرودگاه امام‌‌خمینی (ره) با ۱۵۰ هزار متر مربع با ظرفیت 11 میلیون مسافر در سال کار کند، تاکید کرد: سال‌ها همگان منتظر توسعه این فرودگاه بودند و با اینکه توانمندی مهندسان و علم ‌و دانش آن‌ در کشور وجود دارد، اما امروز دولت سیزدهم به همت وزیر راه‌وشهرسازی توانست این مهم را محقق کنند.

سردار اکبری: امروز برای بازسازی و توسعه و ارتقاء ایران‌اسلامی با تمام وجود در میدان هستیم سردار اکبری جانشین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه امروز هر چه داریم از امام و شهدا و خون‌هایی است که در مملکت ما برای حفظ نظام و اسلام ریخته شده است، تا ما امروز وارث آن باشیم و دستاوردهای ایران‌اسلامی را برای توسعه آن داشته باشیم، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با تمام توان پای توسعه ایران‌اسلامی ایستاده و در کمترین زمان و با بهترین کیفیت و به‌روزترین تکنولوژی دنیا فاز دوم شهر فرودگاه امام‌خمینی (ره) را به پایان می‌رسانیم.

سردار اکبری با اشاره به اینکه امروز یکی از آرزوهای ملت بزرگ جمهوری‌اسلامی برای توسعه فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) برآورده شده است، خاطرنشان کرد: انشاءالله خداوند به خدمتگزاران نظام جمهوری‌اسلامی توفیق خدمت دهد تا بتوانند به ملت بزرگ ایران‌اسلامی خدمات بیشتری ارائه دهند.

جانشین قرارگاه سازندگی خاتم‌النبیا تصریح کرد: وظیفه سپاه پاسداران آن است که برای حفظ دستاوردهای انقلاب‌اسلامی در همه جا حضور داشته باشد. در همین راستا طی ۸ سال دفاع‌مقدس در عرصه دفاع از کشور بودیم و امروز برای بازسازی و توسعه و ارتقاء ایران‌اسلامی با تمام وجود در میدان هستیم و تمام خدمت را برای توسعه ایران‌اسلامی به کار می‌بندیم.

وی با بیان اینکه توسعه فرودگاه امام‌خمینی (ره) و فاز دوم این شهر فرودگاهی آبروی نظام مقدس جمهوری‌اسلامی در جهان است، تاکید کرد: با تمام توان وظیفه ذاتی‌والهی خود را دنبال می‌کنیم. سرداری اکبری در پایان با اشاره به اینکه انگیزه ما پیمانکاری نیست؛ بلکه رسالت خود را به مرحله اجرا می‌رسانیم، گفت: ما به دنبال انتفاع سپاه نیستیم؛ بلکه توسعه ایران‌اسلامی رسالت ماست.

 

آماده هرگونه همکاری و حمایت از استان برای رسیدن به اهداف بزرگ‌تر هستیم

بهزاد شیری مدیرعامل بانک با بیان اینکه یکی از شاخص ها و رمز موفقیت روسای شعب داشتن آگاهی و کسب اطلاعات جامع از روند اقدامات و حرکت شعبه در تمامی شاخص های بانکی است، گفت: مدیریت شعب استان اصفهان در حوزه بانکداری شرکتی پیشرو و پیش گام بوده است و برای رسیدن به اهداف بزرگتر، پشتیبانی و حمایت لازم انجام خواهد شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران ، شیری در جلسه شورای اداری مدیریت شعب استان اصفهان که عصر روز پنجشنبه ۲۵ آبان ماه با حضور رئیس هیات مدیره و مدیران ارشد بانک در مدیریت شعب این استان، برگزار شد، ضمن با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تمجید از روحیه ایثارگری و شهادت در اصفهان گفت: عملکرد مثبت مدیریت شعب این استان در زمینه خدمات ارزی، طرح سفیران، نسبت چک های شعب به کل چک های بانکی و بانکداری شرکتی نمونه موفق عملکردی آن منطقه در حوزه‌های یاد شده است که الگوبرداری سایر مناطق و استان‌ها در این خصوص، بانک را چند پله به جلو هدایت خواهد کرد.

مدیرعامل بانک با تاکید بر اینکه روند حرکت بانک در مسیر توسعه و بالندگی است وخوشبختانه به یک جایگاه مقبول و متوازنی در شبکه بانکی رسیده ایم، تصریح کرد: بی شک هرچه این اتحاد، انسجام و همسویی مجموعه واحدها با سیاست های بانک بیشتر باشد و از ظرفیت‌های موجود بهتر استفاده کنیم، به طور قطع با تضمین سلامت تمام اجزا و ارکان آن، سریع‌تر به اهداف تعیین شده در سند راهبردی بانک دست خواهیم یافت.

شیری با اشاره به اینکه مدیریت شعب استان اصفهان در عملکرد استانی باید الگوی استان‌ها قرار بگیرد، افزود: اجرای طرح بسته تسهیلاتی ویژه برای روستاییان پیشنهاد خوبی است و مدیریت شعب استان اصفهان می تواند بر اساس سیاست ها و اختیارات تفویضی و راهکار های کاربردی، آن را اجرایی و در صورت کارکرد مناسب به سایر استان‌ها، تسری خواهد یافت.

وی با بیان اینکه یکی از شاخص ها و رمز موفقیت روسای شعب داشتن آگاهی و کسب اطلاعات جامع از روند اقدامات و حرکت شعبه در تمامی شاخص های بانکی است، افزود: مدیریت شعب استان اصفهان در مجموع حرکت خوبی را شروع کرده و تمام شعب همانند اجزای یک کل واحد، باید به تمامی شاخص‌های عملیاتی بانک در حوزه عمل اشراف کامل داشته و روزانه آن را کنترل کنند.

شیری ادامه داد: مدیریت شعب استان اصفهان در حوزه بانکداری شرکتی پیشرو و پیش گام بوده است و برای رسیدن به اهداف بزرگتر، پشتیبانی و حمایت لازم انجام خواهد شد.

در ادامه این جلسه سید اصغر جلیلی نیا رئیس هیات مدیره و هیات همراه ضمن ارائه مطالب خود به نکات مطرح شده در جلسه پاسخ دادند

همچنین، در ابتدای جلسه، داود قزلباش مدیر امور استان‌ها و بازاریابی، گزارشی از وضعیت عملکرد استان را در شاخص های منابع، مصارف، نسبت مطالبات، مدیریت نقدینگی، وضعیت بانکداری الکترونیک به تفکیک شعب و باجه های بانکی روستایی، درصد تحقق اهداف سپرده‌ای، تعداد و مبلغ چک‌های عودتی، عملکرد طرح سفیران، راهکارها و پیشنهادهای خود برای ارتقا و بهبود عملکرد استان را ارائه داد.

بر اساس این گزارش، در طی دو روز سفر به استان اصفهان برای بازدید و بررسی عملکرد شعب استان، هیات همراه، از شعب و تعدادی از باجه‌های بانکی روستایی بازدید کرده و در جریان چگونگی ارائه تسهیلات خرد، خدمات بانکی و پرداخت تسهیلات تکلیفی قرار گرفتند و راهنمایی‌ و رهنمود‌های لازم ارائه شد.

همچنین در صبح دومین روز سفر به استان اصفهان، یازدهمین «رویداد به وقت شما» با سخنرانی مدیرعامل و معرفی ۱۳ ایده برتر و دو تجربه موفق مسئولان باجه‌های بانکی روستایی و با حضور مسئولان باجه‌های بانکی روستایی استان، برگزار شد.

 

تامین مالی جمعی شرکت کلور ایرانیان شرق آغاز شد

شرکت کلور ایرانیان شرق در نظر دارد به منظور تامین سرمایه در گردش جهت تولید و فروش فریزر، مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال را از طریق سکوی تامین مالی جمعی آی بی کراد تامین مالی نماید.

 به گزارش بورس و بانک و به نقل از مدیریت ارتباطات و رسانه شرکت تامین سرمایه تمدن ، میزان مبلغ مورد نیاز شرکت در این مرحله ازتامین مالی ۲۵۰میلیارد ریال و دوره سرمایه گذاری ۱۲ماه تعیین شده است که اصل سرمایه در انتهای دوره سرمایه گذاری پرداخت خواهد شد.

حداقل سرمایه گذاری در این طرح ۱۰میلیون تومان و حداکثر ۱٫۲۵میلیارد تومان تعیین شده است. دوره جمع آوری وجوه سرمایه گذاری ۱۴روز تعیین شده است.

نرخ سود مشارکت در این طرح  29درصد سالیانه می باشد که به صورت ماهیانه به سرمایه گذاران پرداخت خواهد شد. همچنین تضامین این طرح ، ضمانت‌نامه تعهد پرداخت بانکی ودریافت چک صیادی  می باشد.

سرمایه گذاران برای مشارکت در این طرح و دریافت اطلاعات بیشتر به سامانه آی بی کراد و یا شعب سوپر مارکت های مالی شرکت تامین سرمایه تمدن مراجعه نمایند.


 

صفحه1 از1800