03 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

معاون کسب‌وکار آسیاتک مطرح کرد؛ استقبال مردم نشتارود از فیبر نوری بالاتر از ترند جهانی

پوشش‌دهی‌ شبکه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای نشتارود به صددرصد رسیده است و امروز بیش از 2 هزار خانوار این شهر تحت پوشش قرار دارند و بیش از 300 مشترک از خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک استفاده می‌کنند.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت انتقال داده‌های آسیاتک؛ مراسم آیین افتتاحیه پروژه توسعه شبکه فیبر نوری (FTTX)  منازل و کسب‌وکارهای شهر نشتارود، پنج‌شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ با حضور رضا باقری اصل، معاون پارلمانی و استانی وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات، مدیران استانی و آسیاتک در دبیرستان دخترانه رازی برگزار و  از سرعت خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری این شهر رونمایی شد.88 هزار خانوار مازندرانی تحت پوشش شبکه فیبر نوری
در این مراسم محمد بابایی، معاون کسب‌ وکار آسیاتک با بیان اینکه آسیاتک متولی پروژه توسعه شبکه فیبر نوری منازل و کسب ‌وکارها در 15 شهر از استان مازندران است، تصریح کرد: امروز آسیاتک در شهرهای چالوس، نشتارود، عباس آباد، نکا و کیاکلا در حال ارائه خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری است و پروژه عمرانی آسیاتک در شهرهای خرم آباد، رامسر، نوشهر، سلمان شهر و هچیرود نیز در جریان است. بر اساس برآوردهای آسیاتک انجام این پروژه  در استان مازندران نیازمند 386 کیلومتر حفاری است که تا کنون 60 درصد آن محقق شده است و 88 هزار و 617 خانوار مازندرانی تحت پوشش اینترنت فیبر نوری قرار گرفته ‌اند .
وی با اشاره به اینکه آسیاتک در شهر نشتارود با انجام یازده‌ونیم کیلومتر حفاری و تحت پوشش قرار دادن بیش از 2100 خانوار،  صددرصد از تعهدات خود را در این شهر محقق کرده است، تاکید کرد: امروز 310 مشترک از خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک در نشتارود استفاده می ‌کنند. درحالی ‌که ترند جهانی نشان می‌دهد در سال نخست ارائه این سرویس، میزان مشترکان آن در یک شهر به 15 درصد نمی‌رسد اما این موضوع در نشتارود محقق شده و این یک دستاورد بزرگ به‌شمار می‌رود.
توسعه شبکه فیبر نوری در شهرهای کوچک برای برقراری عدالت دسترسی
در بخش دیگری از این مراسم، معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در گذشته در حوزه ارتباطات ثابت مشکلاتی وجود داشت، گفت: در همین راستا با ایجاد صندوق توسعه برای اجرای پروژه فیبر نوری، اقدامات لازم آغاز شد و در ادامه پروانه UNSP  و ... برای اپراتورها صادر و همکاری‌ها در این زمینه تداوم پیدا کرد و امروز هفت میلیون خانوار ایرانی تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار دارند. در حدود 500 شهر عملیات عمرانی پروژه توسعه شبکه فیبر نوری در جریان است و در بیش از 200 شهر شهروندان به اینترنت فیبر نوری متصل شده‌اند.


فیبر نوری آینده شهرها را بیمه می‌کند!
وی با بیان اینکه خوشحالم این افتتاح در جایی رخ می‌دهد که مردم پیش از این مراسم از سرویس فیبر نوری استفاده می‌کنند و ارائه خدمت به مردم به آینده نامعلوم موکول نشده و ارتباط آنها برقرار شده است، خطاب به شهرداران گفت: این سرویس ما را در آینده بیمه می‌‌‌کند! برخی شهرداران نگاه سنتی به فیبر نوری دارند و تصور می‌کنند این پروژه با هدف تجاری در حال اجراست اما باید بدانند فیبر نوری برای ایجاد شهر هوشمند، اقتصاد و حمل‌ونقل شهری هوشمند ضروری و لازم است.

درخواست فرماندار برای تسریع توسعه شبکه فیبر نوری
در ادامه مراسم حکمت داج لیری، سرپرست فرمانداری تنکابن نیز با تاکید بر اینکه عدم گزارش و اطلاع رسانی دستاوردها اجحاف در حق مردم است، گزارش آماری درباره اجرای پروژه توسعه شبکه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای شهر نشتارود ارائه کرد. وی همچنین ادامه داد: نیاز به این فناوری برای دسترسی به علم و ... در شهرها و روستاها احساس می‌شود و باید این پروژه  را با سرعت اجراش کرد.

گنگین با افزایش سرمایه ۲۵۰ درصدی ۱۰.۵۰۰ میلیارد ريالی می‌شود

شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان تصمیم خود را برای افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۳.۰۰۰ میلیارد ريال به ۱۰.۵۰۰ میلیارد ريال از محل سود انباشته اعلام کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  روابط عمومی گروه مالی گردشگری، هیأت مدیره شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان مطابق اطلاعیه منتشر شده در سامانه کدال در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳، تصمیم خود را برای افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۳.۰۰۰ میلیارد ريال به ۱۰.۵۰۰ میلیارد ريال از محل سود انباشته اعلام کرد.

این اقدام در راستای اصلاح ساختار و تقویت بنیه مالی این شرکت و ایجاد منافع مالی کوتاه‌مدت و بلندمدت برای سهامداران صورت گرفته است.

شرکت نگین گردشگری در سال مالی گذشته مبلغ ۱۲.۰۰۰ میلیارد ريال و به ازای هر سهم ۴.۰۰۰ ريال سود نقدی میان سهامداران خود تقسیم کرده است.

شایان ذکر است تحقق افزایش سرمایه مذکور منوط به کسب مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار و برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام است.

داتین حامی و همراه رویداد کشوری Code&Coffee

رویداد Code&Coffee دورهمی هفتگی متخصصان حوزه نرم‌افزار سراسر کشور است که با حمایت و همراهی داتین در شهرهای مشهد، اصفهان و شیراز درحال برگزاری است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی همراه اول ؛ کد اند کافی، رویدادی هفتگی است که به‌صورت گردهمایی و با هدف شبکه‌سازی و گسترش دانش در جامعه برنامه‌نویسی کشور برگزار می‌شود. در این رویداد، برنامه‌نویسان دانش و تجربه‌هایشان را با یکدیگر به‌ اشتراک می‌گذارند و تلاش می‌کنند در کنار برقراری و حفظ ارتباط، سبب به‌روزرسانی دانش عمومی در زمینه برنامه‌نویسی شوند.

حمایت مستمر از رویداد سراسری Code&Coffee و جامعه‌سازی

محمدحسین راشد محصل، مدیر دفاتر استانی داتین درخصوص حمایت داتین از رویداد کد اند کافی می‌گوید: «از آنجایی که ترویج ایده‌ها، حل مسائل و چالش‌های برنامه‌نویس‌ها و همچنین توسعه دانش افراد مشتاق در این حوزه از هدف‌هایی‌ست که کد اند کافی در ایران دنبال می‌کند، ما در داتین حامی این رویداد شدیم تا علاوه‌بر جامعه‌سازی، شاهد رشد جامعه نرم‌افزاری در سراسر کشور باشیم.»

راشد محصل با بیان اینکه داتین همواره از افزایش دسترسی‌ برابر به منابع و فرصت‌های شغلی در حوزه فناوری حمایت می‌کند، گفت: «امیدواریم با حمایت از رویداد کد اند کافی که با تلاش و همراهی همکارانم در داتین انجام می‌شود، در گسترش و ارتقای دانش برنامه‌نویسی در کشور نقشی موثر و مانا داشته باشیم و با همراهی سایر ذی‌نفعان این حوزه، امکان توسعه و به اشتراک‌گذاری آن را در سایر استان‌های کشور فراهم آوریم.»

کد اند کافی تاکنون بیش از ۳۵ جلسه دورهمی در شهرهای مشهد و اصفهان داشته و به‌تازگی نیز، یک دورهمی در شیراز برگزار کرده است. این دورهمی در حال توسعه در تمامی شهرهای ایران است و تا پایان خردادماه، قزوین میزبان دیگری برای کد اند کافی خواهد بود. این دورهمی هفتگی در اصفهان با مشارکت فضای کار اشتراکی آبی سفید و در مشهد، با مشارکت کارخانه نوآوری برگزار می‌شود.

 

برگزاری مراسم بزرگداشت رئیس‌‌جمهور شهید و همراهانش توسط سیستان‌و‌بلوچستانی‌های کشور

مراسم بزرگداشت سیدالشهدای خدمت رئیس‌جمهور شهید و همراهانش از سوی سیستان‌و‌بلوچستانی‌های کشور برگزار می‌شود.

 

به گزارش بورس و بانک و  به نقل از روابط‌عمومی موسسه اجتماعی فرهنگی سجادیه، این مراسم به پاس قدردانی و تحسین اقدامات ارزنده آن شهید روز یکشنبه 20 خرداد ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰ در مسجد نور تهران واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود. این مراسم با حضور سران طوایف اهل تسنن و تشیع و مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری به پاس خدمات ارزنده آن شهید برای کشور به ویژه استان شهیدپرور سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

 

جامعه سیستان و بلوچستان معتقد است آیت‌الله رئیسی در طول دوران خدمت خود در منطقه سیستان و بلوچستان‌ اقدامات قابل‌توجه و چشمگیری را انجام داده است.به همین دلیل سیستان و بلوچستانی‌های کشور ضمن قدردانی از رئیس‌جمهور شهید؛ حمایت خود را از انتخابات ریاست‌جمهوری پیشرو اعلام می‌دارد و بر این موضوع تاکید دارد که این تشکل نقش تاثیرگذاری در جذب آراء مردم این استان در انتخابات ریاست‌جمهوری کشور (در حدود ۷ الی ۸ میلیون رای واجدالشرایط) خواهد داشت.

 

این در حالی است که نقش تاثیرگذار آراء سیستان و بلوچستانی‌ها در انتخابات کشور و به خصوص ریاست‌جمهوری بر کسی پوشیده نیست. حال با توجه به اتحاد و همدلی که به عنوان نقطه‌عطف و موثر سیستان و بلوچستانی‌ها به شمار‌ می‌رود؛ در انتخابات آتی نیز همچون گذشته نقشی پررنگ و مثمرثمر خواهد داشت.

 

 

برچس

برای داشتن اقتصادی پویا و صنعتی برتر باید به مدیران جوان و متخصص ایرانی میدان داد

یک اقتصاددان و کارآفرین برتر حوزه صنعت کشور گفت: با حکمرانی نخبگان در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌توان شاهد رشد چشمگیر ایرانی جوان بود.

به گزارش بورس و بانک ؛ دکتر فرهاد تقوا منش، از مدیران با سابقه دولتی و کارآفرین برتر حوزه صنعت که در آئین افتتاحیه چند نمایشگاه تخصصی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران حاضر شده بودند، در جمع خبرنگاران از اعلام کاندیداتوری خود در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری سخن به‌ میان آوردند و پیرامون مسائل گوناگون اقتصادی و صنعتی با اهالی رسانه به گفتگوی صمیمانه نشستند.
دکتر فرهاد تقوا منش دانش آموخته دکترای مدیریت کسب‌وکار از دانشگاه پیام نور، اقتصاددان و کارآفرین برتر حوزه صنعت
دکتر فرهاد تقوا منش که یکی از کارآفرینان و فعالان برجسته اقتصادی کشور به شمار می‌رود با برخورداری از مدرک کارشناسی کاربردی ساخت از IHI ژاپن، کارشناسی مکانیک از دانشگاه عالی صنایع و معادن، کارشناسی‌ ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه ملی تبریز و همچنین دکترای مدیریت کسب‌وکار از دانشگاه… ، با سپری‌کردن دوره‌های تخصصی مختلف در کشورهای مالزی، سوئد و کانادا، یکی از کارآفرینان برتر و از صنعتگران تأثیرگذار کشور محسوب می‌شود.
دکتر تقوامنش که تا به امروز در پرونده کاری خود در پست‌های وزارتی و مدیریتی بسیاری به فعالیت پرداخته است، با نظارت و مدیریت در بخش‌های حساس اقتصادی و صنعتی در جرگه مدیران جهادی کشور قرار دارد که با قدرت و همت خود تغییر و تحولات چشمگیری را در بخش‌های گوناگون صنعتی ایجاد کرده است.
وی که بیش از سه دهه در بخش‌های مختلف صنعت به فعالیت پرداخته است به‌عنوان یکی از تحلیلگران برجسته مدل‌های کسب‌وکار شناخته شده و تغییرات گسترده‌ای را در فضای کسب‌وکار کشور ایجاد کرده است.
این اقتصاددان که خود یکی از کارآفرینان برتر کشور محسوب می‌شود، بر این باور است که با گفتمان صحیح و همت والا می‌توان تعاملات گسترده‌ای را با قطب‌های اقتصادی بزرگ جهان ایجاد کرد و شاهد رشد و ثبات اقتصادی در کشور بود.
دکتر تقوا منش، بر این باور است که یکی از بزرگ‌ترین معضلات کشور در دوره‌های مختلف مسئله اشتغال جوانان و نخبگان بوده که متأسفانه توجه مناسبی به آن نشده، به شکلی که سالانه شمار بسیاری از نخبگان و متخصصان کشور اقدام به مهاجرت معکوس کرده و این امر آسیب جدی را به بدنه کشور وارد کرده است. این امر در شرایطی است که در صورت حکمرانی نخبگان می‌توان شاهد رشد کشور در تمامی عرصه‌ها بود.
این فعال صنعتی در خصوص وضعیت معیشت شهروندان نیز معتقد است که در صورت اجرای پلکانی قوانین از سوی دولت، حرکت در راستای برنامه توسعه و جلوگیری از اقدامات شتاب‌زده برای تأمین بودجه دولت می‌توان از دگرگونی اقتصادی حاکم بر کشور جلوگیری و امنیت و ثبات اقتصادی شهروندان را تضمین کرد این در حالی است که تطبیق حقوق ودستمزد شهروندان نیز باید در اولویت فعالیت‌های دولت‌ قرار گیرد.
این اقتصاددان، با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی کارگران، بازنشستگان، معلمان و پرستاران معتقد است که دولت‌ باید توجه ویژه‌ای به این اقشار و آسیب‌های احتمالی به آنها داشته باشد و با فراهم‌کردن بسترهای مناسب و تمهیدات خاص روند زندگی آنها را تسهیل بخشد.
دکتر تقوا منش، امنیت روانی و اقتصادی را یکی از پارامترهای کلیدی در معیشت شهروندان دانسته و بر این باور است که دولت‌ها با فراهم‌کردن امنیت اقتصادی شهروندان امنیت روانی را به خانوارها و در نهایت جامعه و کشور هدیه می‌دهند.
این کارآفرین با اشاره به اهمیت واحدهای صنعتی و تولیدی در چرخه اقتصاد، معتقد است که با یک برنامه‌ریزی دقیق و اجرای صحیح قوانین، اصلاح، تدوین و یا تطبیق برخی از قوانین می‌توان واحدهای تولیدی و صنعتی راکد را به چرخه صنعت کشور وارد کرده و علاوه بر اشتغال‌زایی شاهد حرکت چرخه اقتصاد کشور بود. این در حالی است که توجه و حمایت به اصناف مختلف نیز یکی از مواردی است که از سوی دولت باید مورد توجه ویژه قرار گیرد تا با این اقدام تولید رشد ناخالص ملی به رتبه دلخواه برسد.
با این نگاه و رویکرد، دکتر فرهاد تقوا منش که در پرونده کاری خود در کنار پست‌های مدیریتی دولتی، مدیریت عامل هلدینگ مهام، هلدینگ بین‌المللی توسعه ترابر ریلی ایرانیان، ریخته‌گری ماشین‌سازی تبریز، گروه صنعتی و اقتصادی پارس هور وابسته به بنیاد تعاون دانشگاه شریف، قائم‌مقام خودروسازی سایپا سیتروئن، ریاست هیئت‌مدیره هلدینگ‌های اقتصادی ثامن طب و رزاژن، نایب‌رئیس حمل‌ونقل ترکیبی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، معاونت اقتصادی آسیا گاز و مایع جنوب، نایب‌رئیس هلدینگ فولاد مبارکه اصفهان را نیز داراست، در برنامه‌های آتی خود به‌ منظور یاری رساندن به قشر جوان و آینده‌ساز کشور و حل دغدغه‌های اقتصادی، در نظر دارد که به‌ عنوان یک جهادگر کشور دوست در صحنه پر مخاطره انتخابات وارد شده و نقشی اساسی را در تاریخ درخشان ایران اسلامی ایفا نماید.
این اقتصاددان و کارآفرین برتر، در پایان سخنان خود اعلام کرد که اگر می‌خواهیم اقتصادی پویا و صنعتی برتر را در کشور شاهد باشیم، باید راه را به حضور و مشارکت بیشتر مدیران جوان، خلاق و متخصص ایرانی هموار کرد و به آنها برای حضور در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری میدان داد تا زمینه رشد و شکوفایی بیش از پیش کشور فراهم گردد.

افتتاح اولین مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان در استان البرز

اولین مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان در استان البرز با حمایت و پشتیبانی موسسه اعتباری ملل افتتاح می‌شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری ملل: مدیرعامل موسسه اعتباری ملل،استاندار البرز و رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از روند آماده سازی پروژه مرکز جامع  تشخیص و درمان سرطان کشوربازدید به عمل آوردند.

در حاشیه این بازدید آقای جوادی مدیرعامل موسسه اعتباری ملل در خصوص پیشرفت علم پزشکی در کشور گفت: قبل از انقلاب اسلامی به واسطه حضور پزشکان هندی ودیگر کشورها پیشرفت خاصی در این زمینه نداشتیم لکن، بعد ازپیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی، کشور عزیزمان در علم پزشکی با وجود پزشکان حاذق و متخصص ایرانی، موفقیتهای چشمگیری داشته به نحوی که مردم از سراسر دنیا برای معالجه و درمان به ایران سفر می نمایند.

ایشان در ادامه افزود:به منظور افزایش تخت بیمارستانی و درمان بیماران سرطانی،موسسه اعتباری ملل با پشتیبانی از شرکت شفاتوس ملل به عنوان سرمایه گذار،نسبت به ساخت و بهره برداری از اولین مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان در استان البرز اقدام نمود.

جوادی اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های شتاب دهنده،گاما و پرتو درمانی در مرکز مستقر شده‌اند و از طریق سوپرووایزرها دستگاهها نصب و راه‌اندازی خواهد شد وبا برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش بر این است مرحله اول این مرکز در روز عید غدیر به بهره برداری برسد.

وی افزود:تمامی سعی و تلاش موسسه این است که منویات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه کشور،ایجاد اشتغال و رفاه مردم عزیزمان را تحقق بخشد.

در این بازدید آقای عبداللهی استاندار البرز ضمن تشکر از فعالیت‌های خیرخواهانه موسسه اعتباری ملل گفت:این مرکز به همت و پشتیبانی موسسه اعتباری ملل ساخته شده و در نظر است در روز عید غدیر مرحله اول آن به بهره‌برداری برسد.

ایشان اظهار داشت: با بهره‌برداری از این مجموعه،بیماران در سراسر کشور دیگر نیاز به تعرفه های پرهزینه خارجی برای درمان خود نداشته و تمامی مراحل بهبود بیماران از قبیل تشخیص و درمان کامل سرطان که در کشور بی‌نظیر است در این مرکز مهیا شده است.

مهندس عبداللهی در پایان بیان کرد:این مرکز جامع با زیربنای ۶ هزارمتر توسط موسسه اعتباری ملل جهت تشخیص و درمان تمام سرطان‌ها در استان البرز به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

صفحه1 از1819