17 خرداد 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

اعلام ساعت کار جدید شعب بانک صادرات ایران

ساعت کار جدید شعب بانک صادرات ایران، با توجه به ضرورت صرفه‌جویی و مدیریت مصرف انرژی، برای خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز اعلام شد.

به گزارش بورس وبانک به نقل ازروابط‌عمومی بانک صادرات ایران و بر اساس تصمیم شورای هماهنگی بانک‌ها، ساعت کار جدید شعب این بانک از روز سه‌شنبه 16 خردادماه تا 15 شهریورماه سال جاری اعلام و بر این اساس در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 الی 13 و روزهای پنج‌شنبه از ساعت 6:30 الی 12، به مشتریان و هموطنان عزیز خدمت‌رسانی می‌شود.

 

بیانیه اعضای هیأت مدیره و هیأت عامل بانک پاسارگاد

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَالَّذِينَ يُؤْذُونَ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ بِغَيْرِ مَا اكْتَسَبُوا فَقَدِ احْتَمَلُوا بُهْتَانًا وَإِثْمًا مُبِينًا» سوره مبارکه احزاب آیه 58

و آنان که مردان و زنان با ایمان بی‌تقصیر و گناه را بیازارند، بترسند که دانسته بار تهمت و گناه آشکار و بزرگی را برداشته‌اند.

                                                                                                                     ربّنا و قنا عذاب النّار

هم‌وطنان گرامی و همکاران عزیز

سلام

قریب هجده سال از ظهور و طلوع نشانه‌هایی بارز و جلوه‌هایی ملموس از عزم و اراده مجموعه‌ای عالم و عاقل و متکی بر نیت خیر و عمل صالح، تحت نام و لوای شورانگیز و غرورآفرین بانک و گروه پاسارگاد می‌گذرد. سال‌هایی سرشار از توفیق و دست‌آوردهای بی‌نظیر و شگرفی که در بخش‌های مالی، بانکی، صنعت ‌و‌ معدن، انرژی، بیمه، فن‌آوری اطلاعات، سلامت و... سهم بسیار مهم و موثری از اقتصاد ایران را برعهده گرفته و بدون کمترین اتکایی به منابع دولتی، بسیاری از نیازهای کشور را تأمین و تمهید نموده‌ایم. کما اینکه در تمامی این سال‌ها به‌خوبی درک و حس کرده‌ایم که در کشور ما توسعه گنجی است که جز با رنج حاصل نشود.

به گزارش بورس وبانک در بعد از ظهر پنج‌شنبه مورخ 1402/03/04 خبری به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به سرعت و با گستردگی کم‌سابقه توسط اغلب رسانه‌های داخلی منتشر و بلافاصله به خوراک خبری رسانه‌های خارجی تبدیل شد. در حالیکه انتظار به حق و منطقی این بوده است که براساس حق و عدل و انصاف این همه خدمات صادقانه پاس داشته شود و به تلاش و مساعی بانک و گروه پاسارگاد حداکثر عنایت مبذول گردد.

                                                                                           و انّ سَلِمَ الانسانُ مِن سوءِ نفسِهِ                     فَمِن سوءِ ظنُّ المُدَّعی لیسَ یَسلَمُ

                                                                                           شاید پس کار خویشتن بنشستن                           لیکن نتوان زبان مردم بستن

ظاهر موضوع! چنین است که از قول یکی از مسئولان ارجمند قضایی به پیگیری و صدور کیفر خواست برای مدیران وقت بانک‌های صادرات و پاسارگاد به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور خبر داده و اشاره نموده‌اند که مبلغ 12 هزار میلیارد ریال در سال 1398 از سوی مدیران وقت بانک صادرات به منظور تسویه بدهی هلدینگ وابسته به بانک پاسارگاد!!! تسهیلات کلان بانکی پرداخت شده و طریق تحصیل آن مغایر با ضوابط و مقررات بوده است!!!

در این ارتباط لازم می‌دانیم، به جهت تنویر اذهان عمومی و تشریح جنبه‌های مختلف موضوع، توضیح و تذکار چند نکته اساسی و بسیار مهم را صادقانه و بر مبنای محتوی و دلایل متقن و بدیهی، بیان نمائیم:

•   شرکت سرمایه گذاری پارس آریان (گیرنده تسهیلات) به عنوان یک شرکت سهامی عام بسیار معتبر و در جایگاه پنجمین شرکت برتر ایران و رتبه اول در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در کل کشور و پایه‌گذار و تأمین‌کننده منابع مالی پروژه‌های عظیم تولیدی و صنعتی کشور، از ظرفیت، استحقاق و استعداد اخذ تسهیلات کلان بانکی برخوردار بوده است.

•   با توجه به بررسی‌های جامع و توجیه جنبه‌های مختلف اعتباری، هیأت مدیره محترم بانک صادرات در اسفندماه1398 اعطای مبلغ 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت پارس آریان را مصوب نموده اما فقط مبلغ 6 هزار میلیارد ریال آن در چارچوب عقود اسلامی و با رعایت کلیه قوانین و مقررات موضوعه پرداخت شده است! در این ارتباط، ذکر دوبرابری مبلغ تسهیلات پرداختی جای تعجب بسیار دارد!

•   اصل و سود تسهیلات موصوف در دو مقطع زمانی شهریورماه و دی‌ماه‌1399 (دو ماه قبل از سررسید قرارداد مشارکت مدنی فی مابین) توسط شرکت سرمایه‌گذاری پارس‌آریان به حساب بانک صادرات واریز و تسویه‌حساب به عمل آمده است.

•   شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان برخلاف ادعای مطرح‌شده، هیچگاه زیرمجموعه بانک پاسارگاد نبوده! و بانک پاسارگاد با ضمانت تسهیلات دریافتی شرکت فوق، موجب استحکام بازپرداخت آن شده است.

•   این پرونده در محاکم قضایی هیچ‌گونه شاکی خصوصی و یا شخصی نداشته است!

•   با وجود نص صریح ماده 91 قانون آیین دادرسی کیفری، دائر بر محرمانه بودن تحقیقات مقدماتی و نهی و تعیین تخلف افشای اسرار شغلی و حرفه‌ای، اعلام و انتشار خبر مذکور دور از انتظار بوده است.

•   انتشار و اعلان خبر صدور کیفرخواست، خلاف اصل برائت و مصداق بارز قصاص قبل از جنایت است. کما اینکه حدیث مکرّم و قدسی نبوی، که حیثیت افراد را همانند خون آن‌ها محترم می‌داند، به‌شدت موردبی‌توجهی قرار گرفته است.

•   این پرونده از اساس فاقد موضوعیت و استعداد رسیدگی قضایی و به ویژه عاری از هرگونه جنبه کیفری و حتی حقوقی است! و طریق اعطای تسهیلات توسط بانک صادرات ایران به شرکت پارس آریان مشروع و منطبق با مقررات بوده و ماه‌ها قبل نیز به دقت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موردبررسی حقوقی و اعتباری قرار گرفته و موضوع خاتمه یافته است.

•   درج گزینشی اخبار پرونده در رسانه‌های خبری و اجتماعی و حواشی مختلف و گسترده ناشی از آن، چگونه می‌تواند با حکم برائت بعدی آن جمع شود؟ تکلیف مشوش شدن اذهان عمومی و وارد شدن خدشه به نام نیک و حیثیت مخلص‌ترین خادمان ملت شریف ایران، پیش از صدور حکم برائت قطعی، چه خواهد شد؟!

پناه می بریم به خداوند قادر متعال و یاری می‌طلبیم از کلام پاک او که:

"وَ مَنْ یَتَّقِ اللهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْث لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللهِ فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللهَ بالِغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللهُ لِکُلِّ شَىء قَدْراً"

    بااحترام

   خادمان ملّت شریف ایران اسلامی

   هیأت مدیره و هیأت عامل بانک پاسارگاد

وکالتی کردن حساب‌ مشتریان پست بانک ایران در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی از طریق اینترنت بانک (نت وی) فراهم شد

به اطلاع مشتریان پست بانک ایران می رساند، امکان وکالتی‌ کردن حساب‌ های مشتریان این بانک به‌ منظور ثبت ‌نام در مرحله دوم طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی به ‌صورت غیرحضوری از طریق نسخه جدید اینترنت بانک (نت وی) تا پایان روز جمعه 29 اردیبهشت ماه فراهم شده است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، مشتریان علاقمند به خرید خودرو از طریق عرضه یکپارچه خودروهای داخلی در این بانک، با استفاده از کلمه عبور اینترنت بانک می توانند از طریق نسخه جدید اینترنت بانک (نت وی) به آدرس https://ib.postbank.ir/netway یا به صورت حضوری با مراجعه به شعب پست بانک ایران در سراسر کشور و تکمیل فرم درخواست استفاده از خدمات ویژه حساب های وکالتی مربوط خرید خودرو نسبت به ایجاد وکالتی نمودن حساب خود اقدام نمانید.
بر اساس اعلام وزارت صمت، مبلغ لازم برای شرکت در این مرحله، یک میلیارد ریال است و مبلغ مذکور باید تا زمان اعلام نتایج نوبت‌دهی در حساب وکالتی مشتریان موجود باشد. ضمن اینکه شرایط نداشتن پلاک انتظامی فعال، عدم خرید 48 ماهه از خودروسازان و... لحاظ خواهد شد. 
همچنین از زمان وکالتی‌ کردن حساب تا زمان اعلام اولویت‌های تخصیص خودرو در مرحله دوم، وجه مذکور در حساب مشتری مسدود بوده و قابل ‌برداشت نخواهد بود. بنابراین انصراف از حساب وکالتی یا برداشت وجه توسط متقاضی طی این مدت، به ‌منزله انصراف از طرح تلقی شده و منجر به حذف متقاضی از لیست نوبت‌ دهی می‌شود.
متقاضیان باید پس از تأمین وجه و وکالتی‌ کردن حساب خود به ‌منظور قرارگیری در لیست نوبت ‌دهی مرحله دوم خودروهای داخلی از سوم تا دهم خردادماه به تارنمای esalecar.ir مراجعه و مطابق با شرایط عمومی مندرج در سامانه یادشده، ثبت‌نام اولیه را انجام دهند. 
لازم به ذکر است، امکان ثبت ‌نام متقاضیانی که پیش‌تر، در لیست نوبت‌دهی مرحله اول طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی و وارداتی قرارگرفته‌اند، وجود ندارد؛ مگر آنکه مشتریان مذکور تا تاریخ 20 اردیبهشت ماه انصراف خود را از شرکت در طرح‌ های یاد شده در سامانه ‌های مرتبط ثبت کنند.

پست بانک و صندوق‌ توسعه فناوری‌های نوین تفاهمنامه بانکداری باز امضاء کردند

پست بانک ایران و صندوق توسعه فناوری‌های نوین صبح امروز همزمان با دومین روز نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ تفاهمنامه بانکداری باز امضاء کردند.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از اقتصاد ملت؛ در همین راستا روز گذشته و همزمان با دومین روز از این رویداد بزرگ نوآوری و فناوری تفاهمنامه بانکداری باز با حضور بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران، سیدروح‌الله میرامینی مدیرعامل صندوق توسعه فناوری‌های نوین، صابری نائب رئیس هیات‌مدیره صندوق توسعه فناوری‌های نوین و جمعی از معاونان و مدیران این دو مجموعه با هدف همکاری متقابل ارائه انواع خدمات فن‌آوری در زمینه ارائه خدمات کاربری ASP جهت همکاری در حوزه خدمات بانکداری باز بانک بر بستر الکترونیکی صندوق را امضاء کردند.

 

بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران در این مراسم با استقبال از شرایط به وجود آمده به واسطه ایجاد شعبه و ارتباط مستقیم با اعضاء پارک فناوری پردیس گفت: راهبرد پست بانک؛ حضور در پارک‌های علم‌ و فناوری و ایجاد ارتباط مستقیم با اعضاء و شرکت‌های این پارک‌هاست که سبب بهره‌گیری بهتر آنها از خدمات پست بانک خواهد شد.

 

وی همچنین ضمن استقبال از تعامل فناورانه با صندوق توسعه فناوری‌های نوین افزود: این همکاری زمینه‌ساز ارائه خدمات کاربری ASP در راستای ارائه خدمات بانکداری باز با این صندوق به عنوان بزرگترین صندوق پژوهش و فناوری کشور خواهد شد. شیری همچنین گفت: این اشتراک کسب‌‌وکار به نفع هر دو گروه است تا فعالیت خود را گسترش دهند و طرف سوم که شرکت‌های استارتاپی هستند؛ از این خدمات استفاده‌ کنند.

 

سیدروح‌الله میرامینی مدیرعامل صندوق توسعه فناوری‌های نوین با تاکید بر اینکه تفاهمنامه اینوتکس امسال مکمل تفاهمنامه سال گذشته این صندوق با پست بانک خواهد بود، گفت: این همکاری می‌تواند در حوزه‌های دیگر همچون حوزه تامین مالی جمعی و تسهیلات خرد (لندتک) نیز ادامه یابد و امیدواریم در آینده نزدیک محصولات‌ مشترک دیگری نیز برای مشتریان این بانک ارائه و اجرایی کنیم. بر اساس این تفاهمنامه صندوق توسعه فناوری‌های نوین متعهد است تا در ازاء ارائه تمامی خدمات بانکداری باز در قرارداد؛ کارمزدهای حاصل از خدمات را پس از اعلام به بانک پرداخت و ارتباط امن دو طرفه SSL بین سرور خود و بانک را به صورت دائم برقرار کند.

 

طبق این تفاهمنامه که به امضاء بهزاد شیری و سیدروح‌الله میرامینی مدیران‌عامل دو طرف رسیده است؛ پست بانک ایران خدمات خود را در قالب API در اختیار صندوق قرار دهد و هزینه بستر مورد استفاده جهت تحویل و لینک پشتیبان آن تا مقصد صندوق بر عهده بانک است.

 

همچنین پست بانک ایران متعهد می‌شود که آخرین نسخه مستندات سرویس‌ها و لیست کد خطاهای مرتبط با خدمات در این قرارداد را به صندوق ارائه دهد و هر گونه تغییر در مستندات و سرویس‌های موضوع این قرارداد را به صندوق اطلاع‌رسانی کند. بر اساس این گزارش تغییرات و تحولات هر یک طرفین اعم از ساختاری و مدیریتی طی مدت قرارداد به‌ هیچ‌وجه ناقض تعهدات آنها نیست و طرف مزبور و یا قائم‌مقام قانونی آن متعهد به اجرای مفاد قرارداد است و تنظیم هر گونه اصلاحيه، الحاقيه و تجدیدنظر در اين قرارداد به صورت کتبی و با امضاء صاحبان امضاء مجاز طرفين مجاز بوده و بين طرفين قرارداد قابل‌اجرا و معتبر است.

 

همچنین طرفین متعهد هستند راه‌های ارتباط با تیم پشتیبانی خود را ظرف یک هفته پس از انعقاد قرارداد به صورت کتبی به یکدیگر اعلام کرده و تمام ارتباطات و مکاتبات با این تیم رسمی تلقی می‌شود.

 

معصومه صالحی

حضور همراه اول در نمایشگاه کتاب با ترکیبی از شرکت‌های خلاق و دیجیتال

همراه اول با ترکیبی از شرکت‌های حوزه دیجیتال تا زیست‌بوم کودک و نوجوان خود به نمایشگاه کتاب تهران می‌آید.

به گزارش بورس و بانک و به نقل ازاداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که با شعار «آینده خواندنی‌ است» برگزار می شود، از تاریخ ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ میزبان تمامی بازدیدکنندگان در مصلی تهران است.

همراه اول به عنوان لوکوموتیو مسیر حرکتی ایران دیجیتال در این رویداد، نوجوانان و جوانان را مخاطب قرار داده است و با حضور فیزیکی در برخی نقاط اصلی از قبیل خیابان اصلی، ورودی سالن کودک و نوجوان و پشت بام نمایشگاه اقدام به فروش و ارائه سرویس های ویژه به مناسبت برگزاری این رویداد فرهنگی بزرگ در کشورمان می کند.

ارائه سیمکارت نوجوان با بسته 40 گیگ اینترنت رایگان، 220 دقیقه مکالمه و 200 پیامک با تخفیف ویژه 50 درصدی از جمله برنامه های اداره کل فروش اپراتور اول ارتباطی به مناسبت نمایشگاه کتاب است که این سیمکارت قابلیت انتقال خودکار به نام نوجوانان بعد از 18 سالگی آنان را دارد.

در این رویداد «خانواده دُرسا» به عنوان مجموعه ی دارنده راهکاری جامع در زمینه حفظ و حراست از کودکان در فضای مجازی و همچنین «زیست بوم انارستان» که بر پایه ایده باستانی سرزمین خوبان و پارادایم علمی نوآوری باز طراحی شده و ماموریت آن ایجاد محیطی امن و جذاب برای پرورش و آموزش کودکان و نوجوانان با بکارگیری فناوری های روز دنیا است نیز در غرفه همراه اول حضور دارند.

از دیگر بخش های مشارکت کننده گروه همراه اول در نمایشگاه کتاب، گروه «شاد» که بزرگترین پلتفرم آموزش مجازی در کشور است و از آن به عنوان «مدرسه ای به وسعت ایران» یاد می شود، است.

با توجه به سبقه همراه اول و پیشرو بودن در ساخت تجربه های نوین و کاربردی حوزه دیجیتال و خلق خدمات مبتنی بر تکنولوژی، شرکت «همراه کسب و کارهای هوشمند» نیز در این رویداد حضور خواهد داشت و به معرفی «کری گیم» که در حوزه سرمایه گذاری و نشر گیم فعال است، می پردازد.

این شرکت با هدف ساخت تجربه ای منحصر به فرد از‌ زندگی دیجیتال و همراهی با کسب و کارهای نوآورانه، توسط همراه اول شکل گرفته است.

تعدادی از شرکت های استارتاپی موجود در سبد حمایتی شرکت حرکت اول (هلدينگ سرمايه گذاری جسورانه گروه همراه اول) نظیر آچاره، نت باکس و دیدیمون هم در این رویداد حضور دارند.

سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مصلی تهران برگزار می شود و از ساعت ۱۰ صبح تا 20 میزبان بازدیدکنندگان است.

حضور فعال پست بانک ایران در نمایشگاه اینوتکس 2023

پست بانک ایران در سومین سال متوالی به عنوان یکی از حامیان اصلی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس 2023 که طی روزهای 19 الی 22 اردیبهشت در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود با برپایی غرفه، حضوری فعال خواهد داشت.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، غرفه بانک در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس 2023، با حضور کارشناسان و متخصصین بانکی پاسخگوی سوالات در زمینه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان، امور اعتباری، بورس کالا و خدمات ارزی است.
بهزاد شیری مدیر عامل بانک به عنوان یکی از سخنرانان مراسم افتتاحیه این رویداد انتخاب شده که بعد از ظهر روز 19 اردیبهشت ماه جاری برگزار می‌شود و همچنین فرهاد بهمنی دیگر عضو هیات مدیره بانک در روز اول نمایشگاه و پیش از مراسم افتتاحیه، در فروم حکمرانی در عصر دیجیتال در مورد نقش صندوق‌های سرمایه‌گذاری در توسعه کسب و کارها سخنرانی می کند
در حاشیه این نمایشگاه با حضور مدیرعامل بانک و اعضای هیات مدیره بانک، تفاهم نامه‌ای با صندوق توسعه فناوری های نوین امضا می‌شود و از سامانه اینترنت بانک جدید وکتاب ظرفیت‌ها و عملکرد پست بانک ایران برای ارائه خدمات به شرکت‌های دانش بنیان رونمایی خواهد شد.
همچنین نشستی برای پرسش و پاسخ با حضور اعضای هیات مدیره شرکت بانک برگزار و حمید قیطاسوند رئیس اداره کل بازاریابی و توسعه بازار و علی دهقان سرپرست معاونت اداره کل تامین مالی طرح‌های نوآورانه در استیج پنل کار و زندگی در عصر دیجیتال با موضوعات تجربه تحولات دیجیتال و ذره بین فینتک برای حاضران سخنرانی خواهند کرد.
حضور علی دهقان به عنوان یکی از داوران نهایی اینوتکس پیچ در روز پایانی نمایشگاه و اعطای جوایز به سه برنده نهایی از دیگر برنامه‌های پست بانک ایران است.
همچنین حضور در جشنواره فینوتکس، برگزاری کارگاه‌های آموزشی خدمات ارزی، آشنایی با ظرفیت‌های پست بانک ایران باری شرکت‌های دانش بنیان، آشنایی با اینترنت بانک جدید، با بورس کالا، خدمات ارزی از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه خواهد بود.
 اینوتکس در حالی دوازدهمین دوره خود را تجربه می‌کند که اکنون تبدیل به بزرگترین رویداد نوآوری و فناوری در کشور شده است و میزبان 400 مشارکت کننده از زیست بوم نوآوری و فناوری کشور اعم از استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش بنیان، شتابدهنده‌ها، مراکز رشد فناوری، پارک‌های علم و فناوری و برگزیدگان رویدادهای کارآفرینی است که به ارائه جدیدترین محصولات و خدمات فناورانه خود به بیش از 20 هزار نفر بازدید کننده حضوری و آنلاین می‌پردازد.
همچنین توانمندسازى كارآفرينان از طريق ارائه موفقیت‌ها، تامين منابع مالى، مسير مناسب جهت ورود به بازار و نیز برقرارى ارتباط میان اجزای مختلف زیست‌بوم نوآوری و فناوری از جمله اهداف برگزارى اين رویداد است.

صفحه1 از1784