30 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: فروردين 1403
معاون حقوقی و نظارت بانک توسعه صادرات ایران ضمن بازدید از شعبه مرکزی این بانک، با رئیس و کارکنان این شعبه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، علی علیزاده، نگاه واحد نظارت و بازرسی را نگاهی مبتنی بر حمایت و مساعدت توصیف کرد و گفت: هدف از بازرسی و نظارت دوره ای در بانک، رسیدن به یک مدل از راستایی آزمایی صحیح و حل چالش های احتمالی است.
وی افزود: به همان میزان که بخش عملیاتی در بانک درگیر مسئولیت است، باید در ستاد نیز خود را مسئول بدانیم و در واقع کار معاونت حقوقی و نظارت حمایت از صف و اجرا به صورت همزمان است، به نحوی که بخش «عملیاتی» و «سیاستگذاری» بانک در تعاملی سازنده و کاملا شفاف و مطابق مقررات، در مسیر بالندگی بانک حرکت کنند.
معاون حقوقی و نظارت بانک توسعه صادرات ایران در ادامه این دیدار، به اهمیت مدیریت دانش در بانک اشاره کرد و تاکید کرد: انتقال تجربه و دانش در بانک بین نیروهای در شرف بازنشستگی و سرشار از تجربه و مهارت به نیروهای جوان و با انگیزه ضروری است.
علیزاده، بازرسی را یک شروع خیرخواهانه خواند و گفت: امیدواریم نتیجه بازرسی در بانک، باعث رشد و تعالی شعب شود.
در ادامه این دیدار، رئیس شعبه مرکزی ضمن خیر مقدم به معاون حقوقی و نظارت بانک، گزارش عملکرد این شعبه را ارائه کرد و گفت: شعبه مرکزی از فرایند بازرسی که منجر به شناسایی نقاط قوت و ضعف در سازمان کمک می شود، استقبال می کند.
به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، معاونت حقوقی و نظارت با همراهی رئیس شعبه مرکزی و تنی چند ازروسای دوایر، از بخش های مختلف شعبه مرکزی بازدید و با همکاران گفتگو کرد.

 

منتشرشده در بازار پول
سه شنبه, 11 ارديبهشت 1403 ساعت 16:13

موفقیت های گهرزمین تحسین برانگیز است

  در این بازدید عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تحسین موفقیت‌ها و حضور درخشان شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین در عرصه‌های معدنی، تولیدی و صادراتی؛ حمایت خود را برای رفع موانع توسعه و صادرات از این شرکت اعلام کرد و بر گسترش طرح های توسعه ای و مطالعاتی تاکید نمود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی گهرزمین ؛ گفتنی است، صبح امروز در برنامه ای دیگر استاندار کرمان هم ضمن بازدید از این نمایشگاه طرح های توسعه ای گهرزمین و دستاوردهای این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی را مورد بررسی قرار داد.

منتشرشده در معدن

ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران، با حضور نمایندگانی از ۱۰۰ کشور ‌دنیا و بیش از ۲ هزار تجار خارجی در حال برگزاری است.

به گزارش بورس و بانک و به نقل ار روابط عمومی بانک توسعه صادرات، ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران (ایران اکسپو) در راستای تحقق شعار سال و توسعه صادرات و ارز آوری تا دوازدهم اردیبهشت ماه برقرار است.

ایران اکسپو، به عنوان بزرگترین رویداد نمایشگاهی صادراتی داخل کشور با استقبال خوب تولید کنندگان و فعالان حوزه بازرگانی داخلی و خارجی مواجه شده است.

نمایشگاه ایران اکسپو ۱۴۰۳ بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویداد تجاری در راستای نمایش توانمندی‌های صادراتی با بازارهای بین‌المللی از هشتم تا ۱۲ اردیبهشت ماه با سخنرانی رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه، آغاز به کار کرد.

رخدادهای مهمی نظیر ایران اکسپو، جدا از معرفی توانمندی‌های صادراتی کشورمان در حوزه‌های مختلف، زمینه‌های قابل‌توجهی را برای ایجاد ارتباط میان فعالان اقتصادی ایران و فعالان اقتصادی خارجی که به توانمندی‌های کشورمان نیازمند هستند، ایجاد می‌کند و عملا به مثابه یک حلقه واسطه جهت پیوند دادن تولیدکنندگان و کارآفرینان ایرانی با آن دسته از کشورها، شرکت‌ها و افرادی عمل می‌کند که به توانمندی‌های کشورمان به شدت نیاز دارند.

گفتنی است بانک توسعه صادرات ایران نیز به عنوان تنها اگزیم بانک ایران ماموریت حمایت مالی از صادرات غیرنفتی کشور را به عهده داشته و در حال حاضر با ۳۸ شعبه فعال در سراسر کشور خدمات متنوع بانکی را به صادرکنندگان ارایه می دهد. یکی از طرح های اخیر این بانک، طرح الماسان است که مشتریان می توانند با استفاده از این طرح، خدمات متمایز و جامع بانکی را دریافت کنند.


 

منتشرشده در بین الملل

ذوب آهن اصفهان با تولید ریل، ایران را در جایگاه هفدهمین کشور تولید کننده ریل در جهان قرار داد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان ؛عباس علی آبادی وزیر صمت در بازدید از دستاوردهای ذوب آهن اصفهان در ششمین نمایشگاه ایران اکسپو گفت: این مجتمع عظیم صنعتی به عنوان خط اول جبهه تولید، صنایع بزرگی را در اصفهان و اقصی نقاط کشور بنیان نهاده و نیروی انسانی ماهر بسیاری را نیز پرورش داده که در بخش های مختلف کشور منشا توسعه و تحول هستند.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان با تولید ریل، ایران را در جایگاه هفدهمین کشور تولید کننده ریل در جهان قرار داد.

 

وزیر صمت خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد جدید تولید در ذوب آهن اصفهان، تامین پایدار مواد اولیه این مجتمع عظیم صنعتی به صورت ویژه دنبال می شود.

 

مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارش کاملی از دستاوردهای ذوب آهن اصفهان در عرصه تولید محصولات ارزش افزا گفت: این مجتمع عظیم صنعتی در سه جبهه تولید ریل، تیرآهن بال پهن و آرک های معدنی پیشران توسعه کشور است.

 

وی افزود: ذوب آهن اصفهان آمادگی خود را برای پشتیبانی کامل از طرح نهضت ملی مسکن اعلام نموده است و مقاطع ساختمانی به صورت مدولار در کارخانه تولید شده و در محل پروژه های ساختمانی تحویل داده می شود که این رویکرد ایمنی، تسریع در ساخت و کاهش قیمت تمام شده را به دنبال دارد.

 

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: این مجتمع عظیم صنعتی در کنار تولید انواع ریل مترو و راه آهن سراسری، ریل سخت با ویژگی ضد سایش را نیز تولید کرده و بیش از ۲۰۰ تن به متروی مشهد تحویل داده است.

 

وی افزود: ذوب آهن اصفهان از تولید محصولات صنعتی عبور نموده و تولید محصولات ارزش افزا را به عنوان یک برنامه تحولی با جدیت تمام در دست اجرا دارد.

 

مهدی کوهی گفت: در شیوه تولید کوره بلند، زغالسنگ به عنوان یکی از یوتیلیتی های اساسی به شمار می رود که به دلیل کمیت و کیفیت زغال داخل و حاصل شدن ترکیب خط تولید به ناچار بخشی از زغال را وارد می کنیم اما همواره اعلام آمادگی نمودیم کلیه زغال داخل را با رعایت دو پارامتر عنوان شده خریدار هستیم.

 

منتشرشده در معدن
سه شنبه, 11 ارديبهشت 1403 ساعت 16:08

پخش رازی به شعار توقف ناپذیری خود عمل کرد

شرکت پخش رازی وابسته به هلدینگ شفادارو، در چهارماهه ابتدایی سال مالی خود، ضمن افزایش 35 درصدی سود خالص خود نسبت به مدت مشابه سال قبل، از نظر حجم و درامد فروش نیز جایگاه دوم شرکت های توزیع دارو را از آن خود کرد.

 

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی پخش رازی، دکتر محمدرضا مرادی، مدیرعامل وعضو هیات مدیره این شرکت  با اعلام خبر فوق گفت: پخش رازی پیش از این، در میان شرکت های پخش دارو و تجهیزات پزشکی در رتبه پنجم قرار داشت، که نیمه دوم سال 1402 با اجرای برنامه ای جدید، موفق شد، رکوردهای تازه ای را در دوره کوتاه مدت اجرای این برنامه  در زمینه های مختلف فروش، سودآوری، وصول مطالبات و کاهش تسهیلات بانکی بر جا بگذارد.

 

مدیرعامل شرکت پخش رازی افزود: این موفقیت ها در شرایطی اتفاق افتاده است که شرکت های پخش دارو و صنعت داروسازی به دلیل مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی و کاهش حاشیه سود با خطر ورشکستی مواجه اند.

 

به گفته وی، مشکل شدید نقدینگی ناشی از عدم پرداخت تسهیلات بانکی، عدم پرداخت بدهی های دولت  و مشکلات داروخانه های خصوصی باعث شده است که صنعت پخش و صنعت داروسازی کشور در شرایط بسیار وخیمی قرار بگیرد.

 

دکتر مرادی با تاکید بر بحران پیش روی صنعت پخش و صنعت داروسازی کشور افزود:  در کنار مشکلات نقدینگی ، حاشیه سود شرکتهای پخش  نیز به شدت کاهش پیدا کرده و همچنان نیز در حال کم شدن است که این مساله خطر ورشکستگی تعداد زیادی از شرکت های پخش دارویی و حتی داروسازی را افزایش می کند. بنابراین از هم اینک لازم است برای حلاین معضل بزرگ،  هم توسط خود صاحبان صنایع پخش و داروسازی و  هم در عرصه سیاستگذاری کلان چاره سازی شود.

 

 

 

 

 

مهندسی مجدد فرایندها

 

 مدیرعامل شرکت پخش رازی اظهار داشت: پخش رازی برای غلبه بر شرایط حاکم بر بازار و در برنامه جدید خود، بهبود کیفی و مهندسی مجدد فرایند ها را در دستور خود قرار داد و توانست رتبه خود را در میان شرکت های پخش دارو وتجهیزات پزشکی،  سه پله ارتقا ببخشد و از رتبه پنجم شرکتهای برتر صنعت پخش به رتبه دوم صعود کند. این شرکت در چهار ماهه  ابتدایی سال مالی 1403-1402  موفق شد، رشد فروش خالص خود را 48 درصد ، سود ناخالص را 34 درصد، سود عملیاتی را 36 درصد افزایش دهد که در نهایت منجر به رشد سود خالص 35 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال مالی قبل شد.

 

  

 

عکس

 

 

 

به گفته مدیرعامل این شرکت، پخش رازی علاوه بر این ها در زمینه وصول مطالبات نیز در این دوره موفق کرده است.  حالی که شرکت های پخش دارو در طول سال های اخیر با بحران کمبود نقدینگی و وصول نشدن مطالبات خود  به ویژه از داروخانه های دولتی مواجه اند، پخش رازی در دوره چهارماهه خود، موفق شد وصول مطالبات خود را نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل بهبود بخشید.  این شرکت  توانسته است مجموع وصول در چهار  ماهه دوره مالی 1403 نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد 36 درصدی را در وصول مطالبات رقم بزند.

 

پخش رازی در شش ماهه اخیر به طور مرتب ماه به ماه نسبت به دوره مشابه قبل و  نیز نسبت به ماه قبلی خود عمکلرد بهتری را به نمایش گذاشته است و میتوان آینده مطلوبی را برای این عضو هلدینگ شفا دارو؛ وابسته به هلدینگ آینده پویا و بانک ملی،  پیش بینی کرد.

پخش رازی برای رسیدن به هدف فروش 18 هزار میلیارد تومانی خود در سال مالی جدید برنامه توسعه ای  ویژه خود را نیز  در دستور کار قرار داده است. ارتقای استانداردهای توزیع و انبارش کالا، پروژه هوش تجاری، حمل و نقل ریلی و مهندسی سبد فروش و راه اندازی شعب و مراکز توزیع جدید از جمله برنامه های این شرکت است.

 

منتشرشده در بیمه

بانک پاسارگاد در گزارش فعالیت ماهانه فروردین‌ماه‌ ۱۴۰۳ در کدال، رقم درآمد ناشی از تسهیلات اعطایی را بیش از ۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بانک پاسارگاد ، بانک پاسارگاد با نماد "وپاسار" در گزارش ماهانه منتهی به ۳۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ در کدال، ارقامی مربوط به میزان درآمد تسهیلات اعطایی، درآمد سپرده‌گذاری و درآمد کارمزد را ارائه می‌کند.

بر اساس این گزارش، درآمد محقق شده بانک پاسارگاد از تسهیلات اعطایی در فروردین‌ماه رشد ۲۳۷‌ درصدی نسبت به اسفندماه ۱۴۰۲ دارد به طوری که این درآمد در اسفند‌ماه ۲۷۳۱ میلیارد تومان بوده درحالی‌که در فروردین‌ماه به ۹۲۲۳ میلیارد تومان رسیده است.

درآمد سپرده‌گذاری بانک پاسارگاد در فروردین‌ماه معادل ۲۱۷ میلیارد تومان بوده و درآمد کارمزد نیز به ۳۰۹  میلیارد تومان رسیده است.

رشد قابل توجه ۲۳۷ درصدی درآمد تسهیلات اعطایی  درآمد تسهیلات اعطایی بانک پاسارگاد در فروردین‌ماه، از فروش خدماتی مانند فروش اقساطی، جعاله، مرابحه، مضاربه، مشارکت مدنی، بدهکاران بابت اعتبارات اسنادی، تسهیلات ارزی و ... بوده که تسهیلات مرابحه، فروش اقساطی و تسهیلات ارزی با درآمدی به ترتیب ۵۹۴۴، ۱۴۴۷ و ۹۵۹ میلیارد تومان برای بانک به دست آمده است.
 

 

منتشرشده در بازار پول

سومین نشست صمیمی بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران با معاونین ادارات مستقل و ستادی عصر امروز دوشنبه 10 اردیبهشت سال جاری،در سالن اجتماعات ساختمان اموزش برگزار شد

 

به گزارش بورس وبانک و به نقل از روابط عممومی اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، در این نشست الهام مدیر زارع معاون اداره کل حسابداری و امور سهام به ارائه گزارش جمع بندی شده در حوزه مشارکت کارکنان در پذیره نویسی سهام بانک، آتوسا کاملی معاون امنیت اداره کل امنیت و زیرساخت گزارشی از برون سپاری پروژه‌های BCMS –  ISMS و آزمایشگاه امنیت سایبری، سمیه صیقل اردکانی معاون اداره کل اطلاعات اعتباری گزارشی با موضوع جمع آوری اطلاعات تسهیلات، نسترن یزدانیان معاون اداره کل  بانکداری خرد و امور باجه ها گزارشی با موضوع باجه‌های روستایی و توسعه خدمات، محمد چلچراغی معاون سیستم های ستادی اداره کل تامین و نظارت بر سامانه های نرم افزاری گزارشی در حوزه بانکداری الکترونیکی و حسنا اسکندری معاون سرمایه انسانی اداره کل سرمایه انسانی و رفاه گزارشی با موضوع مسیر ارتقاء شغلی ارائه کردند.
در ادامه برنامه پرسش و پاسخ با مشارکت معاونین در خصوص موضوعات مطروحه برگزار شد.
در پایان نشست دکتر شیری در جمع بندی مباحث مطروحه هدف از برگزاری جلسات را بهره گیری از ظرفیت ها و ایده های خلاقانه و جدید معاونین بانک در راستای بهبود روند امور و ارتقاء کمی و کیفی عملکرد بانک در حوزه های ستادی و اجرایی ذکر کرد که مشروح آن در بخش بعدی خبر ارائه خواهد شد.

منتشرشده در بازار پول
سه شنبه, 11 ارديبهشت 1403 ساعت 12:37

شیراز میزبان اجلاس سراسری مدیران بیمه دی

اجلاس دو روزه سراسری مدیران شرکت بیمه دی با عنوان "پایش برنامه عملیاتی و تحقق فروش" با حضور مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثاگران، بیمه مرکزی، مدیر عامل و مدیران ارشد بیمه دی و مسولان استانی روزهای دوازدهم و سیزدهم اردیبهشت ماه در شهر شیراز برگزار می شود.

 

به گزارش بورس وبانک و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بیمه دی، این اجلاس با شعار "جهش فروش و یکپارچگی سازمانی" و با هدف پایش برنامه عملیاتی شرکت بیمه دی که در سال گذشته تصویب و ابلاغ شده و گزارش یک ماهه فروش این شرکت برگزار خواهد شد.

 

پنل های تخصصی مدیران با عناوین "پنل فروش بیمه های اتومبیل، بیمه های درمان، بیمه های عمر، بیمه نامه های آتش سوزی، مهندسی، مسئولیت، عمر و حوادث با دستور جلسه بررسی چالشها، فرصتهای بازار و راهکارهای عملیاتی از منظر حوزه فروش و ستاد و همچنین پنل تیم سازی حوزه بیمه های زندگی با دستور جلسه ارائه راهکارها و برنامه های شرکت" روز چهارشنبه 12 اریبهشت برگزار می شود.

همچنین در ادامه و در روز پنجشنبه  13 اردیبهشت، مدیران موفق شعب به ایراد تجربیات خود در این اجلاس خواهند پرداخت و این رویداد با تجلیل از شعب برتر پایان خواهد یافت

 

منتشرشده در بیمه
سه شنبه, 11 ارديبهشت 1403 ساعت 12:32

علی ابدالی سرپرست بانک سینا شد

علی ابدالی با مصوبه هیئت‌مدیره بانک سینا به عنوان سرپرست جدید بانک سینا منصوب شد.

به گزارش بورس وبانک و به نقل از روابط‌عمومی بانک سینا، هیئت‌مدیره بانک سینا روز جاری ضمن تشکر از زحمات غلامرضا فتحعلی، مدیرعامل قبلی بانک سینا، علی ابدالی را به عنوان سرپرست جدید این بانک انتخاب کرد.

علی ابدالی دارای دکترای مدیریت دولتی از دانشگاه تهران و از مدیران شناخته‌شده نظام بانکی است که علاوه بر مدیرعاملی و عضویت در هیئت‌مدیره بانک قوامین، از سال ۷۸ در بخش‌های مختلف نظام بانکی از جمله سازمان و روش‌ها، تحقیق و ‌توسعه، فناوری، طرح وبرنامه، بازاریابی و کسب‌وکار، بانکداری شرکتی و بانکداری خرد در بانک‌های رفاه، قوامین و سپه حضور داشته است.

تدوین سه کتاب در حوزه بانکی، مالی، نگارش بیش از۵۰ مقاله تخصصی علمی-پژوهشی درحوزه بانکی و بانکداری و تدریس در دانشگاه ازجمله سوابق علمی وی محسوب می‌شود.

منتشرشده در بازار پول

با حضور مدیرکل بانک صادرات استان خراسان جنوبی و سرپرست مدیریت امور شعب و نمایندگان بیمه سرمد، آقای محمد یعقوبی به‌عنوان سرپرست مدیریت شعبۀ استان خراسان جنوبی بیمه سرمد معرفی شد.

به گزارش بورس وبانک و به نقل از روابط عمومی بیمه سرمد با حضور مدیرکل بانک صادرات استان خراسان جنوبی و سرپرست مدیریت امور شعب و نمایندگان بیمه سرمد، آقای محمد یعقوبی به‌عنوان سرپرست مدیریت شعبۀ استان خراسان جنوبی بیمه سرمد معرفی شد.

در این جلسه، مدیرکل بانک صادرات استان، با تأکید بر تسریع در ارائۀ خدمات، از تلاش‌های کارکنان شعبه بیمه سرمد قدردانی کرد.

در ادامه سرپرست مدیریت شعب و شبکۀ فروش بیمه سرمد ضمن بازدید از شعبۀ خراسان جنوبی، با کارکنان این شعبه گفت‌وگو کرد. فرشباف ضمن اطلاع از وضعیت عملکرد و مسائل شعبۀ خراسان جنوبی، بر استراتژی جدید شرکت مبنی بر تقویت و توانمندسازی شبکۀ فروش تأکید کرد.

منتشرشده در بازار سرمایه