30 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: دی 1402

دکتر آقادادی مدیر عامل بیمه کوثر و هیئت همراه برای ارزیابی و رصد عملکرد سرپرستی و همچنین افتتاح ساختمان جدید سرپرستی بیمه کوثر، در استان لرستان حضور یافت.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بیمه کوثر ، در آستانه آغاز ایام الله دهه فجر، ساختمان جدید سرپرستی بیمه کوثر در استان لرستان طی مراسمی با حضور دکتر آقادادی، برخی از معاونین و مدیران ستادی بیمه کوثر، نمایندگان صنایع و ساتا و تعدادی از فرماندهان لشکری و کانون های بازنشستگان ن.م در استان لرستان افتتاح شد.

منتشرشده در بیمهعضو و دبیر هیئت مدیره بیمه ملت گفت: شرکت بیمه ملت طی ۱۰ ماه اول سال ۱۴۰۲ موفق شد ۹۲ درصد از بودجه پیش‌بینی شده ۴۸۰۰ میلیارد تومانی در پرتفوی خود را محقق کند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این مبلغ به حدود ۵۵۰۰ میلیارد تومان برسد که رشد قابل توجهی محسوب می‌شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، مهدی کشاورز بهادری در حاشیه نمایشگاه نفت، انرژی و صنایع پتروشیمی در کیش، ابراز کرد: با توجه به برنامه‌هایی که برای سال آینده در هیئت مدیره در حال بررسی است، انتظار داریم در سال ۱۴۰۳ جهش بزرگی را در پرتفوی بیمه‌ای شرکت شاهد باشیم.

وی گفت: سهم بازار بیمه ملت در سال گذشته ۱/۶ درصد از بازار بیمه کشور بود که در ۱۰ ماهه سال جاری این سهم به بیش از ۱/۸ درصد ارتقا یافته که تلاش می‌کنیم این رقم در آینده نزدیک به بیش از ۲ درصد افزایش یابد. برای دستیابی به این هدف برنامه‌ریزی‌هایی راهبردی صورت گرفته است.

عضو و دبیر هیئت مدیره بیمه ملت با اشاره به برنامه‌های شرکت برای افزایش سهم پرتفوی خود در رشته انرژی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر از نظر سهم پرتفوی در این رشته جزو پنج شرکت اول بیمه‌ای صنعت هستیم و برای سال آتی نیز قصد داریم این سهم را افزایش دهیم.

کشاورز بهادری با اشاره به اینکه شرکت بیمه ملت توانسته پرتفوی قابل قبولی ارائه کند، افزود: پرتفوی محقق شده امسال شرکت در ۱۰ ماه به مبلغ 4460 میلیارد تومان رسیده درحالی که در کل سال گذشته این مبلغ حدود 3200 میلیارد تومان بود که رشد قابل توجهی را تجربه کردیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مقایسه‌ای از عملکرد شرکت بیمه ملت در دو سال گذشته انجام دهیم، از نیمه سال ۱۴۰۱ با تغییر در تیم مدیریتی، مدیریت ریسک قراردادهای بیمه‌ای و کنترل ریسک در سازوکارهای بیمه‌ای اتفاق افتاد و در نتیجه عملکرد ما در دو شاخص عملکردی صنعت، شامل نسبت‌ خسارت و ضریب خسارت به موقعیت مطلوب‌تری رسید.

کشاورز بهادری خاطرنشان کرد: میانگین نسبت خسارت در صنعت بیمه بیش از 52 درصد است و این رقم در بیمه ملت 43 است که حدود ۱۰ درصد از میانگین صنعت پایین‌تر می‌باشد.

عضو هیئت مدیره بیمه ملت با بیان اینکه در ۹ ماه اول سالجاری در سودآوری رشد قابل توجهی داشتیم، افزود: سودآوری شرکت در این مدت رشد 170 درصدی را به ثبت رساند و شرکت توانست سود 247 میلیارد تومانی محقق کند در حالی که کل سود سال گذشته حدود ۲۱۲ میلیارد تومان بود.

وی درباره چگونگی دستیابی به پرتفوی قابل قبول و رشد سودآوری گفت: در این مدت با کمک کمیته مدیریت ریسک توانستیم به حذف پرتفوی‌های زیان‌ده پرداخته و با جذب پرتفوی کم ریسک و پربازده و مدیریت صحیح هزینه‌ها به این میزان سود دست یابیم.

کشاورز بهادری تاکید کرد: برای سال آینده برنامه‌ریزی شده در کنار پرتفوی های بزرگ، میزان خرده فروشی نیز در سبد فروش شرکت، افزایش یابد.

وی درباره آینده پرتفوی شرکت در رشته نفت و انرژی گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که شرکت بیمه ملت در زمینه توانگری و ارتباط مناسب با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی دارد، به نظر می‌رسد که برای سال آینده در این زمینه بتوان فعالیت‌ها را گسترده‌تر کرده و سهم بیشتری از این بازار به دست آورد.

منتشرشده در بیمه

بیمه ملت بار دیگر با رقم زدن رشد 81 درصدی در حق بیمه صادره در 10 ماهه سال‌جاری، در ردیف بهترین شرکت‌های خصوصی بیمه‌ای از این حیث قرار گرفت.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، این شرکت طی دوره 10 ماهه منتهی به 30/10/1402 از محل فروش حق بیمه مبلغ 44,586,132 میلیون ریال حق بیمه صادره داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 81 درصد افزایش داشته است.

این شرکت با سرمایه ثبت شده 30,657,213 میلیون ریال، در این مدت تراز مثبت 126 درصد را ثبت کرده و توانسته است نسبت خسارت خود را در این مدت به 44 درصد برساند. در حالی نسبت خسارت متوسط صنعت بیمه بر اساس آمار متشر شده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در 9 ماهه سال 1402 حدود 53 درصد بوده است.

بر اساس گزارش عملکرد ماهانه شرکت بیمه ملت منتشر شده در سامانه کدال، این شرکت طی عملکرد یک ماهه منتهی به 1402/10/30 از محل فروش حق بیمه مبلغ 4,375,526 میلیون ریال نیز حق بیمه صادره داشته که نسبت به عملکرد یک ماهه مشابه سال قبل 98 درصد افزایش داشته است.

شرکت بیمه ملت در این ماه نیز تراز مثبت 77 درصد را ثبت کرده است.

این عملکرد قابل توجه شرکت بیمه ملت در 10 ماهه سال جاری نشان از رشد و شکوفایی این شرکت در صنعت بیمه کشور دارد.

از سوی دیگر، شرکت بیمه ملت در 10 ماهه سال جاری، در زمینه‌های مختلف بیمه‌ای، از جمله بیمه‌های اتومبیل، عمر، آتش‌سوزی، درمان و مسئولیت، رشد قابل‌توجهی داشته است، این امر نشان‌دهنده افزایش تقاضا برای خدمات بیمه‌ای در کشور و همچنین اعتماد بیمه‌گزاران خرد و کلان به این شرکت بیمه‌ای است.

با توجه به این عملکرد، انتظار می‌رود که شرکت بیمه ملت در پایان سال مالی 1402 خود نیز به نتایج درخشانی دست یابد.

 

منتشرشده در بیمه

مدیرعامل هلدینگ آینده پویا از اعطای مشوقات ویژه واگذاری برخی از شرکت‌های تابعه و مولدسازی دارایی‌های هلدینگ آینده پویا همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا؛ دکتر افشار فتح‌الهی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره خروج از بنگاه‌داری بانک‌ها و سیاست‌های دولت محترم و دستورالعمل‌های بانک ملی در این زمینه، اظهار داشت: هلدینگ آینده پویا در راستای تسریع در روند خروج از بنگاه‌داری و مولدسازی دارایی‌ها، حسب پیگیری‌های به عمل آمده و با توجه به اخذ مجوز از هیات مدیره و هیات عامل بانک ملی ایران، در نظر دارد نسبت به واگذاری شرکت‌های “نکاچوب”، “کشت و صنعت و دامپروری دشت چشمه بناب” و “کارخانجات اتمسفر” و تعدادی از اموال و املاک مازاد با شرایط و مشوقات ویژه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به صورت نقد و اقساط اقدام نماید.

وی ادامه داد: مشوقات در نظر گرفته شده شامل فروش این شرکت‌ها با شرایط نقد و اقساط بلندمدت می‌باشد.

مدیرعامل هلدینگ آینده پویا تصریح کرد: این هلدینگ واگذاری شرکت‌ها و مولدسازی دارایی‌ها را با جدیت پیگیری کرده و در دستور کار دارد.

 

منتشرشده در ویژه ها

کارشناس اقتصادی اظهار کرد:‌ برنامه فعلی گسترش استخرهای نقدینگی است و اهمیت آنها در تبادل رمزارز با شبکه های دیگر است.استخرهای نقدینگی، عنصر اساسی تبادلات رمزارزی همچون سکه بومی شبکه و دیگر بلاکچین‌ها مانند اتریوم، Binance Smart Chain (BSC)، پالیگان، و Avalanche محسوب می‌شوند.
 به گزارش بورس و بانک ؛ سیدمهداد خاتمی در جمع جوانان هند اظهار کرد: در دنیای پویای بلاکچین، ما بر روی ایده همکاری بلاکچینی کار میکنیم و با گام‌های نوآورانه و تکنولوژی‌های پیشرفته خود، به عنوان یک شبکه کاربردی مقرون به صرفه که در مرحله تست نت توانسته‌ایم یکی از امینتی‌ترین آنالیزهای این بازار را به دست آوریم که با تایید سرتیک در حوزه امانتداری و تأیید تراکنش‌ها ظاهر شده است.