30 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: آذر 1402

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۹۷ درصد اظهارنامه‌ های مالیات بر ارزش افزوده بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار می گیرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، دکتر سیدمحمدهادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: اصلاح نظام مالیاتی سال‌ها مورد مطالبه فعالان اقتصادی بوده است و اجرای قانون سامانه مؤدیان از پروژه‌ های اولویت ‌دار حاکمیت است که به این اصلاح، کمک خواهد کرد.

 

سبحانیان با اشاره به تاثیر و مزایای فراوان قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان ازجمله شفاف سازی و ارتقای عدالت، گفت: در مزیت این قانون، همین بس که با اجرای کامل آن، سازمان امور مالیاتی مکلف به پذیرش حدود 97 درصد از اظهارنامه‌های مالیات بر  ارزش افزوده بدون رسیدگی است.

وی قانون مذکور را صرفا بستری برای محاسبه سیستمی مالیات فعالان اقتصادی عنوان کرد و افزود: با اجرای این قانون، نیازی به مراجعه حضوری نیست و سازمان امور مالیاتی هم بدون رسیدگی مالیات ابرازی فعالان اقتصادی را به صورت حداکثری می ‌پذیرد و در این بستر قانونی اصل بر صحت اظهارات مؤدیان خواهد بود و بنابراین تغییر جدیدی برای محیط کسب و کار فعالان اقتصادی ایجاد می‌شود و هیچ نرخ و پایه جدید مالیاتی هم در کار نیست.

 

منتشرشده در اقتصاد کلان

عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول گفت: نهمین مزایده سراسری سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با ارزش پایه 1500 میلیارد تومان از روز دوشنبه 11 دی ماه برگزار می شود.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، سعید غلامی باغی اظهار کرد: نهمین مزایده سراسری سازمان با ارزش پایه 1500 میلیارد تومان از روز دوشنبه 11 دی ماه و کلیه متقاضیان می توانند پس از بازدید از سایت سازمان،به آدرسwww.tamliki.ir و یا مراجعه به سامانه "ستاد تدارکات ایران" مشخصات و جزئیات کالاهای عرضه شده در مزایده را که در 1500 دسته بندی کالایی است را مشاهده کنند و با مراجعه به انبارهای سازمان در 30 استان کالاها را از نزدیک رویت کنند و پیشنهادات خود را تا روز دوشنبه 18 دی ماه در سامانه "ستاد تدارکات ایران" درج کنند.

عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول افزود: رمزگشایی و اعلام برندگان این مزایده در روز شنبه 23 دی ماه صورت خواهد گرفت.

وی گفت: در این مزایده کالاهای متنوع و متعددی از جمله خودروی سواری،وسایل راهسازی، تجهیزات الکترونیکی،طلا و ابزارآلات و کالاهای متنوع دیگر عرضه می شود.

غلامی باغی بیان کرد: همچنین بیش از 176 دستگاه وسایل نقلیه شامل 67 دستگاه سواری،44 دستگاه اتوبوس،61 دستگاه راهسازی و 4 دستگاه ماشن آلات راهسازی در این مزایده عرضه می شود که استفاده از آنها می تواند بخشی از نیازهای حمل و نقل،صنایع و معادن کشور را تامین کند.

 

منتشرشده در روابط عمومی ها

اسمش کارون 4 است؛ پروژه ملی که صد درصد ایرانی است و به دست توانمند مهندسان و متخصصان داخلی ساخته شده و علاوه بر ایرانی بودن؛ بزرگترین سد دو قوسی خاورمیانه، بلندترین و محکم‌ترین سد بتنی کشور نیز از ویژگی‌های منحصربه‌‌‌فرد آن است. ابرپروژه برقابی که پایانی بر سیلاب‌های غرب کشور شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه خبری « اقتصاد ملت » ؛ از سد مخزنی کارون 4 می‌گوییم که در شهرستان لردگان از توابع استان چهارمحال‌وبختیاری و در 180 کیلومتری جنوب‌غربی شهرکرد و چهار کیلومتری پایین‌دست محل تلاقی رودخانه‌های ارمند و بازفت در 670 کیلومتری ریزشگاه رودخانه کارون به خلیج‌فارس واقع شده است.

کارون 4 را باید از نزدیک دید؛ زیرا بودن در فضای سدونیروگاه و دیدن طبیعت بی‌نظیر و هوای دلنشین و از سویی دیگر مشاهده سد و تاسیسات مرتبط با آن که تماما ساخت داخل بوده؛ همه و همه هر ببینده‌ای را به وجد می‌آورد و احساس شعف و غرور به آدمی دست می‌دهد.

وجود رود زیبای کارون، کوه‌های برف‌گیر و پوشش جنگلی زاگرس، سد بتنی محکم و بزرگ، مناظر بی‌بدیل اطراف محدوده سد، دریاچه زیبا و چشم‌نواز سد کارون 4 که پس از ساختن سد در پشت آن تشکیل شده است، ایجاد فضای دیدگاه و نمایشگاه دائمی که از بالای آن تمام محوطه سد همچون نگینی فیروزه‌ای می‌درخشد و … همه اینها یک سو و تونل‌های مصنوعی و طبیعی که در داخل سد احداث شده است؛ با نورپردازی زیبا و صدای آرامبخش آب و خنکی که به دور از تمامی هیاهوهای شهر و روزمرگی‌ها، حس سرزندگی و حیات به آدمی می‌دهد؛ از سویی دیگر چشم‌انداز و فضایی زیبا خلق کرده؛ باعث غرور و افتخارآفرینی برای هر ایرانی می‌شود.

موقعیت و مشخصات کلی کارون 4

استان چهارمحال‌وبختیاری با مساحت 16533 کیلومتر مربع در بخش مرکزی رشته کوه‌های زاگرس بین پیش‌کوه‌های داخلی و استان اصفهان واقع شده است. این استان از شمال و شرق به استان اصفهان، از غرب به استان خوزستان، از جنوب به کهکیلویه و بویراحمد و از شمال‌غربی به استان لرستان منتهی می‌شود. در حالی که این منطقه دارای یک درصد از کل وسعت ایران است، اما با وجود مساحت کم؛ ده درصد از منابع آبی کشور را در اختیار دارد.

از ویژگی‌های مهم اقلیمی این استان می‌توان به بارش‌های فراوان باران و برف در بستر رشته کوه‌های زاگرس اشاره کرد که غالبا در مناطق مرتفع آن سراسر سال پوشیده از برف است. به همین دلیل جزء کانون‌های آبگیر دائمی کشور محسوب می‌شود. ضمن‌آنکه معروف‌ترین رودخانه‌های دائمی جنوب‌غربی و مرکزی ایران یعنی کارون، زاینده‌رود و دز نیز از ارتفاعات این استان سرچشمه می‌گیرد. شهرکرد مرکز این استان با بیش از 2150 متر ارتفاع از سطح دریا یکی از بلندترین مراکز استان است که به «بام ایران» شهرت دارد.

اهداف سد و نیروگاه کارون 4

سد و نیروگاه کارون 4 با هدف «تولید انرژی برقابی متوسط سالانه به میزان 2 هزار و 100 مگاوات ساعت»، «پیوستن به گروه سدهای زنجیره‌ای کارون و تنظیم آب رودخانه به منظور تامین آب موردنیاز بخش‌های صنعت ‌و ‌کشاورزی و دشت‌های پایین‌دست» و«کنترل طغیان و سیلاب‌های مخرب رودخانه کارون» احداث شده است و بی‌دلیل نیست که از آن به عنوان ابرپروژه برقابی و پایابی بر سیلاب‌های غرب کشور نام برده می‌‌شود.

همچنین از دریاچه به وجود آمده توسط سد کارون می‌توان در طرح‌های گردشگری و نیز جذب گردشگر و ورزش‌های آبی همچون اسکی روی آب، شنا، غواصی و قایقرانی و پرورش آبزیان استفاده کرد.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد کارون 4

صادقی مدیر اجرایی سد و نیروگاه کارون 4 در خصوص ویژگی‌های منحصربه‌فرد کارون 4 می‌گوید: شركت توسعه منابع آب‌ونيروی ايران یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نيرو و مجری سدها و نيروگاه‌های بزرگ كشور همچون كرخه، مسجد سليمان و كارون 3 است و پروژه ملی كارون 4 نیز در ادامه اين سری از سدها توسط مهندسان و متخصصان داخلی ساخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه شرکت توسعه منابع آب‌ونیروی ایران صد درصد دولتی است، گفت: این شرکت با هدف توسعه و احداث پروژه‌های برقابی از سال 68 با همکاری و همراهی‌های مشاوران پروژه‌های عظیمی را در سطح کشور به مرحله طراحی، ساخت و بهره‌برداری رسانده است.

صادقی با بیان اینکه نیروگاه کرخه، سد و نیروگاه دز، گتوند علیا، کارون 3 و کارون 4 از جمله پروژه و طرح‌‌هایی بوده که با مدیریت این مجموعه انجام شده است، خاطرنشان کرد: سد و نیروگاه کارون 4 یک پروژه خاص است که با هدف کنترل سیلاب‌ها و مدیریت مصرف آب احداث شده است.

مدیر اجرایی سد و نیروگاه کارون 4 در ادامه به تشریح ویژگی‌های کارون 4 پرداخت و در این خصوص تاکید کرد: سد 230 متری كارون 4 به عنوان بزرگترين و بلندترين سد بتنی كشور به حساب می‌آيد و در حوزه سدسازی به عنوان پنجمين سد و نيروگاه بزرگ دنيا شناخته می‌شود. اين سد بتنی دو قوسی به دست توانمند مهندسان و متخصصان داخلی ساخته شده و صد درصد ايرانی است و برای ساخت نيروگاه آن تا 90 درصد از كارشناسان ايرانی استفاده شده است.

به گفته وی حجم مخزن آبی اين سد بتنی 2.2 ميليارد متر مكعب آب است و ركورد بتن‌ريزی ماهيانه 92 هزار متر مكعب در خاورميانه را به خود اختصاص داده است. همچنین نیروگاهی به ظرفیت یک هزار مگاوات در کنار این سد ساخته شده است.

صادقی در ادامه افزود: سد کارون 4 سد بتنی دو قوسی با ارتفاع 230 متر و طول 440 متر است و با ظرفیت تولید هزار مگاوات برق و متوسط تولید سالانه 2107 میلیون کیلووات ساعت؛ تنظیم آب رودخانه کارون به میزان 3.7 میلیارد متر مکعب را بر عهده دارد.

تاریخچه شکل‌گیری کارون 4

سابقه مطالعات اولیه بر روی حوزه آبریزی کارون و مطالعات شرکت مشاور به دهه‌های 40 و 50 بر می‌گردد که در همین قالب مطالعات امکان‌یابی اولیه کارون 4 انجام شده است و در نهایت با تکمیل مطالعات احداث یک سد مخزنی حد فاصل محل تلاقی رودخانه‌های ارمند و بازفت تا محل تلاقی رودخانه‌های خرسان و کارون پیشنهاد شد.

ابتدا مطالعات طرح توجیهی پروژه ملی و بومی سد و نیروگاه کارون 4 در سال 1373 توسط یک شرکت مهندسی ایرانی و با بازنگری شرکت لامایر آلمان به اتمام رسید و در پایان احداث یک سد بتنی در تنگه بالادست محل تلاقی رودخانه‌های کارون و منج پیشنهاد شد.

در مرحله بعد مطالعات مرحله دوم طراحی تفصیلی پروژه توسط یک شرکت مهندسی ایرانی در سال 74 آغاز شد و با همکاری مشاور کوئینه بلیه فرانسه در قالب قرار داد خدمات مهندسی (مرحله دوم) انجام یافت.

و نکته پایانی اینکه پروژه ملی و بومی سد و نیروگاه کارون 4 برای 13 هزار نفر نیروی‌ انسانی به صورت مستقیم و شبانه‌‌روزی و برای 13 هزار نفر هم به صورت غیرمستقیم در مراحل ساخت و راه‌اندازی این پروژه اشتغال ایجاد کرده است.

گزارشگر: معصومه صالحی

 

 

منتشرشده در روابط عمومی ها

همایش سالانه فروش و بازاریابی شرکت پخش رازی با مشارکت تامین کنندگان دارویی، شرکای تجاری و بیش از ۵۰۰ تن از مدیران شعب سراسر کشور و کارکنان فروش و بازاریابی این شرکت برگزار شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  روابط عمومی شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا؛ در این همایش که همه ساله به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی در زمینه عملکردها و برنامه‌های آتی برگزار می‌شود، راهکارهای نوین توسعه فعالیت‌های شرکت و برنامه‌های آتی برای افزایش سهم بازار مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این همایش علمی، تخصصی و آموزشی علاوه بر مدیران شفا دارو و شرکت‌های تابعه، بیش از ۳۰ شرکت تامین کننده دارویی و تجهیزات پزشکی به صورت فعال مشارکت داشتند و نسبت به معرفی محصولات جدید دارویی اقدام کردند.

دکتر افشار فتح‌الهی مدیرعامل هلدینگ آینده پویا مهمان ویژه این همایش بود.

منتشرشده در روابط عمومی ها

عملیات اجرایی اتصال شهرهای نجف‌ آباد و خمینی‌شهر در استان اصفهان به فیبر نوری (FTTX) با سرمایه‌گذاری شرکت آسیاتک آغاز شد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی آسیاتک؛ با آغاز عملیات در این دو شهر، طی سال آینده  پنج شهرستان‌ استان اصفهان با سرمایه‌گذاری این شرکت به شبکه فیبر نوری مجهز می‌شوند. عملیات اجرایی فیبر نوری (FTTX) شهر نجف آباد از هفته گذشته با اعتباری نزدیک به 205 میلیارد تومان و با حفاری بیش از 220 کیلومتر، به منظور تحت پوشش قرار دادن 75 هزار خانوار این شهر کلنگ‌زنی شد. در شهرستان خمینی‌شهر نیز این عملیات، به 250 کیلومتر حفاری در محدوده این شهر نیاز دارد تا 80 هزار خانوار این شهر به شبکه فیبر نوری متصل شوند.

در مراسمی که روز پنج‌شنبه هفتم دی ماه با حضور مدیران شرکت آسیاتک، شهردار نجف‌ آباد و جمعی از مقامات سیاسی و اجرایی شهرستان نجف آباد برگزار شد، عملیات اجرایی فیبر نوری (FTTX) این شهر به طور رسمی آغاز به کار کرد.  

بنا بر اعلام روابط عمومی آسیاتک «نجف آباد پنجمین شهری در استان اصفهان محسوب می‌شود که پروژه فیبر نوری آن با سرمایه‌گذاری آسیاتک آغاز می‌شود. با وجود تعهد ما به پایان این پروژه تا یک سال آینده اما سعی و کوشش ما این است که تا قبل از پایان سال جاری امکان دسترسی بخشی از مناطق و خانوارها را به اینترنت فیبر نوری مهیا کنیم. با تکمیل این پروژه میزان سرعت اینترنت به ۱۰۰ برابر سرعت فعلی می‌رسد و تجربه بی‌نظیری در دسترس افراد قرار می‌گیرد».

عبدالرسول امامی، شهردار نجف‌ آباد در این مراسم با تاکید بر اهمیت دسترسی شهروندان این شهر به فناوری‌های روز و اینترنت پرسرعت گفت : « تبدیل نجف آباد به یک شهر هوشمند، یکی از اهداف توسعه پایدار مدیریت شهری طی چند سال اخیر بوده است. برای رسیدن به این هدف تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا زیرساخت و بسترهای شهر هوشمند جهت دستیابی آسان شهروندان به تکنولوژی روز دنیا فراهم شود. از این رو با تلاش های صورت گرفته توسط مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری نجف آباد قرارداد اجرایی پروژه توسعه شبکه ملی فیبر نوری (FTTX) نجف آباد با اعتبار 205 میلیارد تومان، بین شهرداری نجف آباد و شرکت  آسیاتک منعقد شد تا مراحل اجرایی این کار با حفاری بیش از 220 کیلومتر در طول آغاز شده و مقدمات تحقق افزایش سرعت و پهنای باند اینترنت فراهم شود». 

در ادامه ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت‌های فیبر نوری برای توسعه فناوری در آینده گفت : « فیبر نوری یک زیرساخت مهم و حیاتی برای فناوری‌هایی است که در آینده‌ای دور و نزدیک گسترش می‌یابند و ما باید برای توسعه آن آماده باشیم. آینده‌ای که در آن اینترنت اشیا، خودروهای خودران و… گسترده شده و توسعه آن به زیرساختی همچون شبکه فیبر نوری نیاز دارد».

جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان در این مراسم گفت : « شبکه‌های ارتباطی موجود در کشور دیگر پاسخگوی نیازها مردم نیست و برای همین برنامه توسعه فیبر نوری در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت. برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری در کشور طراحی شد که از این میزان یک میلیون و 250 هزار پورت سهم استان اصفهان است. تکمیل این پروژه و توسعه فیبر نوری، ظرفیت خوبی را برای استفاده و توسعه شرکت‌های دانش بنیان شهر نجف آباد و استان اصفهان فراهم می‌کند».

در پایان این مراسم با کلنگ‌زنی و حفاری بخش کوچکی از پروژه، عملیات اجرایی اتصال شهر نجف آباد به فیبر نوری (FTTX) آغاز به کار کرد.

اولین عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری آسیاتک در مهر ماه سال ۱۴۰۱ در شهر چالوس استان مازندران شروع شد. این پروژه در اردیبهشت ماه سال جاری با دسترسی بیش از 30 هزار خانوار این شهر به اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) با ظرفیت ۹۳۰ مگابیت بر ثانیه تکمیل و به پایان رسید.

براساس برنامه‌ریزی انجام شده، پروژه فیبر نوری (FTTX) شهرستان نجف آباد در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 

منتشرشده در روابط عمومی ها

مدیرعامل صندوق بازنشستگی در حکمی علی اکبری را به‌عنوان مدیر و دبیر شورای حقوقی موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب کرد.
به گزارش بورس و بانک و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران، در حکم احد علیخانی خطاب به علی اکبری آمده است:
نظر به مراتب تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به سمت «مدیر و دبیر شورای حقوقی» منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود با استعانت از خداوند متعال و با بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌ها، اقدامات لازم و مؤثر در راستای تحقق اهداف صندوق بازنشستگی در دستور کار قرار گیرد.
از سوابق اکبری می‌توان به مدیریت امور حقوقی شرکت‌ بین‌المللی ناو صنعت مس، مشاور حقوقی شرکت ملی صنایع مس ایران و مشاور شرکت پتروشیمی پردیس اشاره کرد.
تغییراتی که علیخانی با بکارگیری مدیران متعهد و کارآمد صورت داده بسیار قابل تقدیر و نیازمند حمایت جدی است، صندوق بازنشستگی یکی از مهم‌تریم ارکان شرکت ملی صنایع ایران ‌می‌باشد که حافظ منافع هزاران بازنشسته شرکت ملی صنایع مس ایران است. با حفظ این رویه منطقی و روحیه فساد ستیزی بعد از حضور علیخانی در صندوق بازنشستگی می‌توان امیدوار بود که سیاست‌های گذشته مورد اصلاح و بازبینی قرار گیرد. انتقال و الحاق صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران به وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهم‌ترین کارویژه صندوق می‌باشد که علیخانی مجدانه پیگیری آن را در دستورکار قرار داده است.

منتشرشده در معدن

مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، برنامه‌های این شرکت در هفته مقاومت و چهارمین سالگرد شهادت شهید حاج‌قاسم سلیمانی در کرمان را اعلام کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ؛ نماد معاملاتی شرکت سوخت سبز زاگرس(شگستر) پس از دوره سفارش گیری و تطابق سفارشات خرید و فروش با کشف قیمت 1600 ریال، بازدهی 8/8 درصدی را عاید سرمایه نماد معاملاتی شرکت سوخت سبز زاگرس(شگستر) در روز جاری پس از دوره سفارش گیری و تطابق سفارشات خرید و فروش نزدیک به 370 میلیون برگه سهم، با قیمت 1600 ریال کشف شد. در ادامه، معاملات با دامنه 3% دنبال شد که نماد شگستر با صف خرید همراه شد و در نهایت جلسه معاملاتی امروز با قیمت 1648ریال به پایان رسید.

با توجه به پذیره نویسی 1514 ریالی در مهرماه سال جاری، نماد مذکور در نخستین روز بازگشایی، بازدهی 8/8 درصدی را عاید سرمایه گذاران کرد. این در حالی است که بازدهی شاخص کل بورس تهران در دوره مشابه 5 / 4% بوده است.

 

گفتنی است نمایش بازدهی 60 درصدی در تابلوی معاملاتی این نماد، به دلیل پذیره نویسی اولیه در نماد حق تقدم این شرکت (شگسترح) در مهرماه بوده است. ولیکن پس از طی تشریفات قانونی ثبت افزایش سرمایه، نماد معاملاتی با قیمت اسمی 1000 ریال برای هر سهم، با توجه به زیر ساخت تعریف شده در شرکت مدیریت فناوری و به استناد اینکه قیمت اسمی سهام همه شرکت ها در اساسنامه نمونه هزار ریال است، در این نماد نیز قیمت 1000 ریال به نمایش درآمد که  نمایش بازدهی 60 درصد حاصل تفاضل کشف قیمت 1600 ریال به نسبت 1000 ریال قیمت اسمی هر ورقه سهم است.

لازم به ذکر است معاملات ثانویه نماد شگستر بعنوان اولین شرکت سهامی عام پروژه در بازار سرمایه گذاری حرفه‌ای پس از انجام مراحل ثبت افزایش سرمایه و توثیق سهام به نفع بورس تهران، امروز به روش گشایش آغاز شد.

با توجه به درج نماد این شرکت در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای بورس تهران، لازم است سرمایه‌گذاران با علم و آگاهی نسبت به ریسک موجود در این نوع بازار و به خصوص شرکت های سهامی عام پروژه با مطالعه اقرارنامه و پذیرش بیانیه ریسک اقدام به فعالیت در این بازار کنند.

 

منتشرشده در بازار سرمایه

جمعی‌از اعضای جامعه‌المصطفی خراسان رضوی از مجتمع مس سرچشمه رفسنجان بازدید کردند.

به‌ گزارش بورس و بانک  و به نقل از  مس‌پرس، جمعی‌ از طلاب جامعه‌المصطفی خراسان رضوی، در بازدید از مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، با روند تولید در این مجتمع صنعتی و معدنی آشنا شدند.


در این بازدید که 140 نفر از طلاب جامعه‌المصطفی از 40 ملیت مختلف حضور داشتند، پس از بازدید از پیت معدن، با حضور در سالن فجر کارخانه با روند عملیات تولید کاتد مس در مجتمع آشنا شدند.

 

منتشرشده در معدن

مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، برنامه‌های این شرکت در هفته مقاومت و چهارمین سالگرد شهادت شهید حاج‌قاسم سلیمانی در کرمان را اعلام کرد.

به گزارش بورس و بانک و به نقل از  مس‌پرس، محمدجواد خلیلی، مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، ضمن گرامیداشت یاد سردار شهید سپهبد سلیمانی، گفت: وظیفه و مسئولیت همه ما این است که برای ترویج اندیشه‌ها و آموزه‌های آن شهید گرانقدر که طبق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با عنوان «مکتب سلیمانی» از آن یاد می‌شود، کوشش کنیم.

وی ادامه داد: در همین راستا، امسال شرکت ملی صنایع مس ایران برنامه‌ریزی‌های مفصلی انجام داده تا همکاران ما به‌عنوان خادمان زائران شهید سلیمانی، در ایام هفته مقاومت و چهارمین سالگرد شهادت سردار عزیزمان، خدمت‌رسانی کنند.

خلیلی با بیان جزئیات برنامه‌های این شرکت در هفته مقاومت، اظهار کرد: امسال هم به سنّت سال‌های گذشته، موکب شهدای شرکت ملی صنایع مس ایران در قالب مجتمع‌های چهارگانه مس سرچشمه، مس شهربابک، مس سونگون و مس دره‌آلو، در کنار هم حضور خواهند داشت و طی روزهای 12 تا 18 دی‌ماه، از زائران و حاضران در گلزار شهدای کرمان، پذیرایی خواهند کرد.

وی با تاکید بر ضرورت انجام کار اثرگذار فرهنگی در کنار فعالیت‌های جهادی و خدماتی، گفت: با توجه به ظرفیت عظیم انسانی که در این ایام پیرامون مزار سردار دل‌ها وجود دارد، فضا برای اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی مهیاست و در همین راستا، شرکت ملی صنایع مس ایران برای برپایی نمایشگاه بزرگ فرهنگی «در مسیر حبیب» برنامه‌ریزی کرده است.

مشاورمدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، در پایان یادآور شد: این نمایشگاه فرهنگی در راستای تلاش برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و «مکتب سلیمانی»، با مساحتی در حدود 1000 مترمربع، در محدوده گلزار شهدای کرمان، از 12 دی‌ماه افتتاح می‌شود و تا 18 دی‌ماه پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

منتشرشده در معدن

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از اول دیماه تاکنون روزانه بالغ بر ۶ میلیون صورتحساب در سامانه مودیان صادر شده است.

به گزاش بورس و بانک و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، مهدی موحدی بکنظر ، اظهار داشت: با توجه به الزام قانون تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه ‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، اجرای قانون از تاریخ اول مهرماه سال ۱۴۰۲ برای اشخاص حقوقی و از اول دیماه امسال برای اشخاص حقیقی لازم الاجراست.

وی افزود: تعداد کل مودیانی که از طریق سامانه مودیان صورتحساب موفق الکترونیکی ارسال داشتند عددی بالغ بر ۷۴ هزار و ۴۴۸ مودی است که این مودیان شامل اشخاص حقوقی اعم از بورسی و فرابورسی و دولتی و همچنین اشخاص حقیقی است.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی ادامه داد: در این میان تعداد مودیان بورسی و فرابورسی، ۴۸۹ شرکت بوده است و تاکنون از تعداد ۲۰۰ شرکت دولتی دارای شناسه فعال،تعداد ۹۶ شرکت دولتی ارسال موفق صورتحساب الکترونیکی داشته اند.

موحدی بکنظر خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون، بالغ بر ۶۱۹ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۵۵۵ صورتحساب دریافت کردیم که ۳۸ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۷۵۲ صورتحساب مربوط به اول دیماه تاکنون است.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی افزود: از اول دیماه تاکنون روزانه بالغ بر ۶ میلیون صورتحساب دریافت شده است که این تعداد، عدد قابل توجهی است و منتظر هستیم تا در روز‌های آتی این اعداد رشد بیشتری داشته باشد.

وی در مورد شرکت‌های متصل نشده به سامانه مودیان هم گفت: شرکت‌های دولتی فرقی با سایر شرکت‌ها ندارند و بایستی در صورت ارائه کالا‌ها و خدمات، به ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی بپردازند و الا مشمول جرایم در نظر گرفته شده در قانون خواهند شد.

 

منتشرشده در اقتصاد کلان